Shrnutí víkendu: Benfika porazila Texas, obrat proti Benešovu však nedokonala

Mužské béčko ze dvou domácích zápasů vybojovalo o víkendu tři body. V sobotu nejprve svěřenci Viktora Vondry dotáhli ztrátu 0:5, přesto nakonec padli smolně 6:7. V neděli si ale Benfika spravila chuť výhrou 8:4 nad Texasem. V obou zápasech se hattrickem blýskl kanonýr Matěj Špaček.

První polovina zápasu béčka byla jako z hororu. Po úvodní třetině to bylo 0:3 pro Benešov, ve 27. minutě už dokonce 0:5. Pak se sokolové konečně rozjeli a ještě do konce druhé části snížili na rozdíl dvou gólů. Trefili se postupně Špaček, Vlk a Horák. Benešov pak sice v úvodu třetí dvacetiminutovky opět navýšil svůj náskok o jednu trefu, nicméně Vinohradští poté dokázali během pěti minut srovnat na 6:6.

Hattrick přitom dokonal Matěj Špaček, nejproduktivnější hráč Benfiky. Když už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, 58 vteřin před koncem se Benešov ujal vedení, které do konce zápasu udržel. Benfika tak skvěle dokázala stáhnout pětigólovou ztrátu, na body to však stejně nestačilo.

Vítězství zaznamenalo béčko až v nedělním duelu, který se odehrál po poledni. Do Rieger arény přijeli hráči Texasu. Začátek ze strany domácích opět nebyl vydařený a v 18. minutě hosté vedli 2:0. Naštěstí se sokolům vydařil úplný závěr první části, takže se do přestávky šlo za vyrovnaného stavu.

Od druhého dějství se Sigl a spol. konečně ujali vedení a soupeře už zpátky do zápasu nepustili. Vinohradské béčko tak porazilo Texas 8:4. Další hattrick a celkově čtyři kanadské body přidal Matěj Špaček. Po dvou bodech nasbírali Dalibor Nigrin a Erich Winkler. Benfika je v tabulce divize po 15 zápasech na třetí příčce se šestibodovou ztrátou na první Olymp.

Své zápasy o víkendu odehrálo i ženské béčko. Z kladenské přetlakové haly odjíždělo se ziskem tří bodů. Svěřenkyně Petra Jirgese nejprve vyzrály na béčko Panthers, následně ale nestačily na Nové Strašecí. V tabulce 2. ligy se tak Vinohrady nacházejí na třetí příčce. Na první Start ztrácejí devět bodů, mají ale dva zápasy k dobru.