Shrnutí víkendu: Ladies srovnaly se Spartou na 1:1, junioři končí

Byly krok od propasti, druhé utkání ale Ladies zvládly na výbornou a srovnaly stav osmifinálové série 1. ligy žen se Spartou na 1:1. Rozhodující třetí utkání se uskuteční ve středu od 20 hodin. Pouť letošní sezonou naopak končí pro juniory. Mladí sokolové ani jednou nestačili na kvalitní Liberec a se sezonou se loučí.

Po pátečním duelu byly Ladies v nepříjemné pozici. Se Spartou prohrály v prodloužení 3:4 poté, co o těsný náskok přišly jenom pár vteřin před koncem třetí části. V neděli ale svěřenkyně kouče Pavla Doubka prokázaly svou kvalitu, od začátku si šly za vítězstvím a s přehledem vyhrály 8:0. Tři body zapsaly kapitánka Aneta Nigrinová (1+2) a Eliška Reischlová (2+1).

„Předvedli jsme dobrý výkon, který jsme v kombinaci se super výkonem brankářky přetavili v hezký výsledek. Jsme rádi, že se série vrací na SKV. Těšíme se na středeční rozhodující utkání a na plné hlediště,“ zhodnotil duel trenér Doubek a zároveň pozval všechny příznivce Vinohrad na klíčovou bitvu. Ladies do ní půjdou posíleny vysokým triumfem.

Dvě porážky na severu Čech znamenají konec sezony pro juniory. Vinohradští obsadili po základní části pátou příčku západní skupiny 1. ligy juniorů a tím vybojovali postup do vyřazovací fáze. Na jejím úvodu museli čelit libereckému FBC. V prvním střetnutí ještě tým trenéra Miroslava Purkrábka víceméně držel s favoritem krok, v tom druhém to už ovšem byla jasná záležitost.

Povedený domácí turnaj za sebou mají muži C. Celtics nejprve o gól porazili Kolín, byť byli v celém utkání jasně lepší a vybojovaný náskok ztratili až ve druhé polovině. Minutu a půl před koncem rozhodl aktivní Petr Blažej po individuální akci. Ve druhém zápase céčko porazilo rezervu Wizards 5:3, hattrickem se blýskl Jan Prošek. Sokolové jsou aktuálně na třetím místě regionální ligy.