Související zápasy

SKV florbal

Shrnutí víkendu: Ladies za šest bodů!

Ženské áčko zvládlo skvěle úvodní víkend sezony a po výhrách 9:3 a 5:3 je společně s dalšími třemi šestibodovými celky na vrcholu 1. ligy žen. Cenný je hlavně nedělní triumf nad Panthers, ve kterém Ladies skóre otočily ve třetí části. Vítězně vstoupila do sezony také Benfika.

Pouze v úvodní třetině 1. kola mělo ženské áčko mírné potíže. Pak už se domácí florbalistky rozjely a Slavii Plzeň nakonec vyprovodily se skóre 9:3. „Jsem ráda za úspěšný vstup do sezony. Začátek byl trošku kostrbatý, ale výkon se postupně stupňoval. Pochválila bych posily, které se krásně zapracovaly,“ byla spokojená Aneta Nigrinová, kapitánka Vinohrad. Sama zapsala dva góly a jednu asistenci, podobně jako Natalie Kovačová.

O den později měly Ladies větší šichtu. Ve 29. minutě prohrávaly s Panthers už 1:3. Vzápětí přišlo snížení, na začátku druhé části srovnala Natálie Bartošová a vítěznou trefu vsítili Natalie Vesecká. Do prázdné branky pak stvrdila výhru SKV Kovačová. „Holky podaly výborný výkon, skvěle vybojovaný zápas. Víkend za šest bodů je paráda,“ neskrývala nadšení mladičká útočnice.

Podobně jako Ladies, i Benfika si poradila se soupeřem z Plzně. Rezervu Slavie zdolala 11:7. Ve druhé polovině zápasu sokolové sice trochu polevili v obraně, vítězství si však vzít nenechali. Hattrickem a asistencí se prezentoval Tadeáš Doucha, dva góly zapsal Jan Švejda. Nedařilo se naopak céčku. Vinohrady prohrály jak s favorizovaným béčkem Bohemky, tak následně s Prague Tigers a po úvodním turnaji budou na první body čekat.

Výsledkově se víkend nevydařil ani juniorům, kteří načali kvalifikaci o CE ligu juniorů, ani dorostencům. Naopak pěkné výsledky zaznamenaly starší žákyně. Ve skupině posbíraly čtyři body za vítězství a remízu, což jim vyneslo souboj o postup do 1. koše. V defenzivně laděném střetnutí však padly s Dvojkou Praha těsně 0:1 a zůstávají ve 2. výkonnostním koši.