Shrnutí víkendu: Postoupili starší žáci, mladší žákyně a přípravka!

SKV má za sebou velmi úspěšný víkend. Postupy do vyšších košů vybojovaly hned tři celky. Starší žáci se posunuly do 3. výkonnostního koše. Do toho úplně nejlepšího se podařilo dostat po skvělých výkonech mladším žákyním. A v neposlední řadě si posun výš vybojovali ti nejmenší z přípravky. A dařilo se i ostatním.

Benfika v Ústí povětšinu utkání diktovala tempo hry, ale závěr skoro zpackala. Naštěstí se dvě a půl minuty před koncem prosadil nejproduktivnější hráč béčka Jan Švejda a výhru zpečetil vteřinu před koncem Jiří Krůšek. Béčko tak stále může stíhat v divizi A první Kobylisy, které mají pouze o bod víc. Dvě výhry zapsalo céčko v regionální lize. Tým doplněný o osm juniorů, kteří se tak v rámci zápasů C týmu mohli připravovat na duely v juniorské 1. lize, musel otáčet duel s Nebušicemi. Ačkoliv prohrával 2:4 a ještě tři minuty před koncem 4:5, nakonec předvedl parádní obrat a bral tři body. Ve druhém nedělním střetnutí Celtics byli lepší a nakonec po zásluze vyhráli 4:2.

Smíšené pocity mají po víkendu Ladies. V nekompletní sestavě předvedly na horké půdě Prague Tigers srdnatý výkon a vybojovaly triumf 4:3. Jenže ten nedokázaly o den později potvrdit na hřišti Kutné Hory a prohrály 4:6. V tabulce 1. ligy žen proto zůstávají na čtvrté příčce. Dva triumfy zapsaly jejich kolegyně z béčka. Rezervní ženský tým porazil nejprve Slavii Liberec a následně i Texas Longhorns. Hezkého výsledku se povedlo dosáhnout juniorkám. Svěřenkyně Šimona Krále po základní hrací době remizovaly s velkým favoritem Tatranem. O jejich počinání píšeme v samostatném článku.