Shrnutí víkendu: Téměř stoprocentní víkend pro SKV

Kromě jedné jediné remízy skončily všechny víkendové zápasy SKV výhrou Vinohrad.

Muži B neobvykle hráli pouze jeden zápas, v sobotu přivítali Bohemians na domácí půdě. Jako již několikrát v této sezóně, béčko rozehrálo zápas skvěle, po druhé třetině vedlo už 5:0. Poslední třetinu sice prohrálo 2:5, ale díky nahranému skóre udrželo náskok. Komentář kapitána Jonáše Sigla po zápase mluví za vše: „Povolíš, přitáhneš. Kočka, myš. Děkujeme soupeři za utkání.“

Céčko mužů hrálo své dva zápasy v neděli v Berouně. První soupeř, příbramští Žraloci, byli ve velmi okleštěné sestavě, do pole měli pouze osm hráčů. SKV i přes velké množství neproměněných šancí bohatě využilo svou převahu na hřišti a vyhrálo 13:4. Druhé utkání s kladenskými Kuřaty bylo mnohem dramatičtější. Z nepříznivého stavu 0:2 dokázal Sokol srovnat na 2:2. Nicméně soupeř zvládl jít znovu do vedení. Vinohrady ale nepohrdly žádnou nabídnutou přesilovkou, využily tři ze tří a nakonec se radovaly z výhry 5:3, kdy poslední minutu zápasu hrálo SKV v oslabení tří proti šesti při hře soupeře bez brankáře. Hrající trenér Gustav Ondrejčík si výkon svých svěřenců chválil: „V prvním zápase jsme nedali soupeři šanci a po pohledných kombinacích jsme si vytvořili velký náskok. Ve druhém utkání jsme museli skóre otáčet, navíc soupeř hrál velmi dobře v obraně. Naštěstí jsme se díky třem využitým přesilovkám dostali zpátky do hry a zápas nakonec vyhráli 5:3. Výkon celého týmu v posledních pěti minutách byl ukázkový. Hlavně při oslabení třech proti šesti, takhle se hraje na krev!“

Béčko žen zvládlo skvěle nedělní domácí turnaj, když rezervu pražských Panterek porazilo 6:1 a následně si s chutí zastřílelo proti Ovocným bázím, které nyní spadají pod Florbalovou akademii Mladé Boleslavi, a zvítězilo 10:3.

Ženy C se staly v sobotu jediným týmem, který nebral všechny body za svůj turnaj. Stejně jako muži C vycestovaly za svými zápasy do berounské haly Eden, kde nejprve v prvním utkání dne remizovaly s béčkem Texasu, a o dvě hodiny později si smlsly na Slavii 10:1.