Shrnutí víkendu: Ženské béčko dvakrát vyhrálo a přiblížilo se 1. místu

Dvakrát v neděli ženské béčko prohrávalo a dvakrát dokázalo nepříznivé skóre otočit ve svůj prospěch. Výsledkem tedy je zisk šesti bodů, posun na druhé místo v tabulce 2. ligy a nulová ztráta na první Start, který má pouze lepší skóre.

Svěřenkyně Petra Jirgese nejprve prohrávaly s Wildcats 0:1 a 1:2, pokaždé však dokázaly srovnat a ve třetí třetině korunovaly svou drtivou střeleckou převahu. Třemi góly totiž definitivně strhly vedení na svou stranu. I druhé utkání s domácí Slavii Plzeň se nevyvíjelo pro Sokol dobře. Plzeňské hráčky vedly 2:0, ve druhém dějství pak také 5:3 a kráčely za výhrou.

Jenže Vinohradům vyšla třetí patnáctiminutovka opět na jedničku. SKV zaznamenalo čtyři branky, dvě z nich obstarala střelkyně zápasu Anna Kutnarová, která celkově nasázela proti Plzni pět gólů. Béčko tak vybojovalo na západě republiky šest bodů a má stejný počet jako první Start, ovšem o něco horší skóre. Na třetí Tigers mají holky náskok tří bodů a dva zápasy k dobru.

Méně už se dařilo ženskému céčko. To na domácí půdě nedokázalo vybojovat ani jeden bod a v tabulce 3. ligy zůstává na čtvrté pozici. Víkendový zápas se nepovedl také Benfice. Mužské béčko prohrálo s posledním celkem divize Bohemians B těsně 4:5. Tým Viktora Vondry sice dokázal stáhnout v poslední třetině dvougólové manko, na pátou trefu "klokanů" už však sokolové odpověď nenašli.

Jedno vítězství a jednu porážku si připsaly dorostenky, které se v sobotu představily v domácí Rieger aréně. Výhra přišla proti Kolínu, který holky deklasovaly vysoko 9:3. Pěti brankami se prezentovala Barbora Klinerová. Druhé utkání už dorostenkám vyšlo méně. S rezervou Tigers prohrály 1:6. V tabulce přeboru jsou na pěkné třetí příčce.