SKV Boys poslali Liberec do 1. ligy a vybojovali baráž

Vinohrady zvítězily v Liberci v nervy drásajícím zápase 2:1, díky kterému ovládly celou série 4:1 na zápasy.

Mužské áčko si kvůli sobotní prohře protáhlo druhou sérii play down s Libercem až do úterý. Díky premiérové domácí výhře v neděli a především díky vítězství v úterním klání ale nebude třeba se ještě jednou stěhovat. Žlutá síla opět vyplenila Dobiášovku a Liberec se tak po dvanácti sezonách musí rozloučit s extraligou.

Utkání začal Liberec aktivně, v prvních minutách se hrálo především v blízkosti vinohradské branky. To nebylo úplně příjemné pro početný žlutočerný kotel, který se za ní usadil. SKV se ale naštěstí pro vlastní fanoušky dařilo kazit Liberecké šance ještě před tím, než hráči soupeřů stačili obstojně vystřelit. Často tak ve velkém brankovišti vznikaly nebezpečné skrumáže, hra připomínala spíše šťouchanou. Už v první třetině se velmi osvědčil Weissgärber ve vinohradské brance, který mimo jiné na poslední chvíli odháněl míček z dosahu brankové čáry. Infarktový moment tak bezgólový stav utkání i všichni přihlížející ve zdraví, leč s pocuchanou nervovou soustavou, přežili. První změna skóre přišla na tuto sérii nezvykle pozdě. V patnácté minutě propálil do té doby bezchybného Vaníčka kapitán SKV, Honza Svoboda. Na první trefu zápasu mu nahrál Michal Dolejš. Necelé dvě minuty na to se spoluhráči z první lajny vyměnili a zvýšili náskok žlutého týmu na dvě branky.

Druhá třetina změnu stavu nepřinesla. Změnil se však výraz hry. Liberec polevil ve svém tlaku, Vinohrady s klidem rozehrávaly blíže polovině hřiště. Nakopávajícím momentem pro domácí tým mohlo být vyloučení Ondry Stuchlíka za bránění ve hře. Liberec sice ožil, ke snižující brance to ale nevedlo. A Severočeši nevyužili ani druhou početní výhodu, kterou rozhodčí nařídili kvůli neuváženému zahozením balonku při rozehrávce soupeřů.

Druhá přesilová hra Liberce se z větší části přelila i do poslední dvacetiminutovky. Ani tentokrát nebyl domácí tým úspěšný v zakončení. Po sedmačtyřiceti minutách se kluci zpod Ještědu přeci jen dočkali. Na rozdíl jediné branky snižoval střelou, kterou brankář SKV nemohl dobře vidět, Martin Blažek. Naráz byl Liberec opět ve hře. Hubený, ba dokonce anorektický náskok Vinohrad nemusel mít dlouhého trvání. Liberec cítil šanci a Vinohrady tak měly plné ruce práce s bráněním jejich jedovatých pokusů. Domácímu týmu však nepomohlo ani odvolání brankáře. SKV za mohutné podpory svých fanoušků v zádech uhlídaly vedení a poslali Liberec do nižší soutěže.

Jestli ale budou mít zastoupení v příští sezoně extraligy žluté barvy vinohradského sokola, ještě není jisté. Obhajovat své místo v nejvyšší soutěži budou kluci proti poraženému finalistovi 1. ligy!

FBC Liberec - TJ Sokol Královské Vinohrady 1:2 (2:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 48. Blažek (Hůza) - 15. Svoboda (Dolejš), 17. Dolejš (Svoboda). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 272.

Sestava SKV: Weissgärber - Nigrin, Rossi, Stuchlík O., Zezulka, Houra, Raiter M., Raiter Š. – Dolejš, Gregor, Svoboda (C), Bína, Renčín, Stuchlík Z., Králík, Mareš, Záň, Beran, Konečný. Trenér: Jan Pazdera.