SKV bylo blízko další výhře, Chodov však nakonec dramatický duel otočil

Vinohradští vedli nad favorizovaným Chodovem 2:0 a ještě ve třetí třetině 4:2, přesto nakonec body neberou. V závěru totiž zabral Tom Ondrušek a celek z Jižního Města i díky jeho zásahům vyhrál 6:5. K vyhře nestačil domácím ani hattrick Petra Hartmana.

Sokolové v první třetině potvrdili, že úvody zápasů jim v letošní sezoně vycházejí. Už v deváté minutě vedli nad mistrem z let 2016 a 2017 po trefách Skřivánka a Hanáka 2:0, přičemž oba góly připravil svou nahrávkou Zbyněk Stuchlík. Hosté dokázali rychle srovnat, na což ovšem Vinohradští ještě do konce třetiny stihli odpověděť. Po střele na bližší tyč se prosadil Petr Hartman.

Ve druhé třetině gól nepadl, a tak se za stavu 3:2 šlo do závěrečné dvacetiminutovky. Na jejím začátku se podruhé trefil Hartman a poslal sokoly znovu do dvougólového vedení. Hosté pak museli zvýšit svou střeleckou aktivitu a ostřelovali výborně chytajícího brankáře Rastislava Mazáka.

Aktivita Chodova se vzápětí vyplatila. Nejprve snížil Vošta, pak se v přesilovce po rychlé kombinaci prosadil Ondrušek a tentýž hráč v 52. minutě poslal své mužstvo poprvé v duelu do vedení. Domácí se nevzdávali a za minutu a půl srovnali. Hattrick dovršil Hartman!

Sokolové však bohužel nadějný výsledek v hektickém závěru neudrželi. Tom Ondrušek přidal svůj čtvrtý zásah a Chodov i přes závěrečnou snahu SKV nakonec vyhrál 6:5. Domácím nestačili ani solidní výkony Petra Hartmana (3+0), Jana Hanáka (1+2), Zbyňka Stuchlíka (0+3) nebo brankáře Rastislava Mazáka (30 zákroků).

„Dnešní zápas nám dal spoustu zkušeností. Těchto vypjatých momentů potřebujeme odehrát co nejvíce. Velkou pochvalu zaslouží brankář Mazák. Nevím, jak moc velkou roli hrálo podcenění ze strany Chodova. Osobně mám radost z posunů v naší hře a zároveň jsem trochu zklamaný, protože dnes jsme tu ztratili body,“ zhodnotil derby trenér Michal Pazdera.

Nedělní domácí utkání s FbŠ Bohemians bylo odloženo, v 10. kole se sokolové představí v pátek 26. října na hřišti České Lípy. Další domácí zápas pak absolvují v rámci 11. kola v pondělí 29. října od 18:10, střetnutí bude vysílat program ČT sport.

TJ SKV - FAT PIPE Florbal Chodov 5:6 (3:2, 0:0, 2:4)

Branky a nahrávky: 5. Skřivánek (Z. Stuchlík), 9. Hanák (Z. Stuchlík), 18. Hartman (Hanák), 43. Hartman (Z. Stuchlík), 53. Hartman (Hanák) – 9. Ondrušek (M. Vávra), 12. Pražan (M. Vávra), 43. Vošta (Krbec), 48. Ondrušek (M. Vávra), 52. Ondrušek (Pražan), 55. Ondrušek (Mikeš). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 105.

Sestava SKV: Mazák - O. Stuchlík (C), Hanák, Houra, Kachnič, Jelínek, Otta - Z. Stuchlík, Skřivánek, Hartman  - J. Záň, D. Záň, Hájek - Rossi, Vnuk, Šimík. Trenér: Michal Pazdera.