SKV JE V SEMIFINÁLE! O postupu rozhodlo prodloužení

Vinohrady zvítězily ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání nad Českou Lípou 3:2 v prodloužení a radují se z postupu do semifinále.

Situace SKV nebyla před zápasem jednoduchá. Českolipští byli povzbuzení sobotním vítězstvím, navíc případné páté utkání by se hrálo na jejich půdě a ještě uprostřed týdne. Vinohradští tak potřebovali nutně ukončit celou sérii. A stál proti nim ještě jeden protivník - fanoušci hostujícího týmu, kteří na zápas dorazili opět v hojném počtu a sportovně musíme uznat, že domácí fandy předčili.

Hosté šli jako první do vedení. Jansa z první využil Jeřábkovy nahrávky od mantinelu a otevřel gólový účet zápasu. Domácí odpověděli až na konci první třetiny. Pepa Mareš po secvičeném signálu rozvlnil síť za jinak znovu skvěle chytajícím Ponomarevem.

Nedělní utkání bylo oproti tomu sobotnímu více takticky svázané. Oběma týmům šlo o hodně a nikdo nechtěl udělat větší chybu. Přesto se našli i atraktivní pasáže plné rychlých protiútoků a šancí. Jedna taková část zápasu přišla lehce za polovinou celého střetnutí.

Do vedení poslal domácí Honza Svoboda, kterého našel přesným pasem Pepa Mareš. Domácí se však z jednobrankového náskoku neradovali dlouho. Vyrovnání zařídil Motejzík. Ve zbytku základní hrací doby už diváci gól neviděli.

Specialista na prodloužení Líba Nigrin už kariéru v áčku ukončil. V zápase s Českou Lípou ho tak v tradici vítězných gólů v důležitých zápasech nahradil Michal Smutný, který těsně před Ponomarevem tečoval míček do sítě. V oficiálním zápise je jako střelec branky uveden Lukáš Gregor.

Vinohrady ovládla vlna euforie, naopak na hráčích a fanoušcích České Lípy bylo vidět značné zklamání. Na semifinálového soupeře si ještě sokolové musí počkat. Lítvinov totiž vyrovnal sérii s Pardubicemi na 2:2. Naopak jistými semifinalisty již jsou Kladno a Znojmo.

TJ SKV - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0) po prodloužení

Branky a nahrávky: 20. J. Mareš (Svoboda), 33. Svoboda (J. Mareš), 65. Gregor (M. Mareš) - 6. Jansa (Jeřábek), 33. Motejzík (Vnuk). Rozhodčí: Kulhánek, Michálek. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 241.

Sestava: Weissgärber - Lanc, Kytka, M. Mareš, Záň, Votruba (C), Houra - Raiter, Králík, Dolejš - Piňos, Smutný, Gregor - Zezulka, Svoboda, J. Mareš. Trenéři: Michal Pazdera, Vilém Svoboda a Pavel Doubek.