SKV mistra nepřelstilo

V prvním domácím utkání muži SKV po skvělé druhé třetině, kterou vyhráli 4:1, nedokázali udržet vedení a podlehli Vítkovicím 6:8. Na výhře hostí se nejvíce podílel loňský SuperHero Lukáš Hájek.

První domácí extraligové utkání mužského A týmu po 7 letech nezačalo pro Sokol dobře. Hostům netrvalo ani 4 minuty, aby vstřebali dojmy z úvodního buly ve stylu Star Wars, a po vyšachování obrany domácích je poslal do vedení Zdeněk Žák. Když se v osmé minutě po podobné akci prosadil (ten večer poprvé) Lukáš Hájek a o dalších pár minut později dorážel trestuhodně nepokrytý Žydel, vypadalo SKV na ručník – dotahovat tříbrankové vedení aktuálního mistra je těžký úkol i pro zkušenější mužstva. Vítkovice byly na koni a domácí gólman Weissgärber se musel hodně činit. Domácí naštěstí dokázali tlak hostí utnout a na konci třetiny vykřesat po šťastné teči Renčína naději pro další průběh zápasu.

Tu ještě přiživily Vítkovice tím, že se zdržely v šatně a SKV tak začalo druhou třetinu přesilovkou. Nehrálo ji úplně zle, branka Josefa Mareše však rozhodně žádnou přesilovkovou kombinací nebyla – odražený balonek na vlastní polovině Pepa prostě vzal, brejkovou situaci 2 na 1 vyřešil kličkou na Hubálka a ranou na přední tyč – 2:3! O dvě minuty později bylo ještě veseleji, když kapitán Svoboda nachytal hostujícího brankáře Součka na švestkách a odrazem o jeho záda srovnal skóre. Ve 28. minutě pak vrcholí skvělá pasáž domácích, opět se prosazuje Mareš a zařizuje tak vedení 4:3. Na to poměrně rázně odpověděl Žák, když nechytatelně vymetl pavučinu za Weissgärberem. Na konci třetiny dostali domácí ještě jednu výhodu přesilové hry, kterou proměnil po přihrávce Dolejše ze vzduchu pálící Svoboda a SKV tak šlo do šaten s překvapivým, ale vzhledem k průběhu druhé části zaslouženým vedením 5:4.

Když se ze šaten o deset minut později vrátili, nechali tam bohužel tu nejdůležitější věc – koncentraci. Jinak si nelze vysvětlit počátek 3. části, kdy po dvou hrubkách nechali zkompletovat hattrick loňského SuperHero Lukáše Hájka (“asistence” si připsala nešťastná dvojice Štěpán Raiter – Ondřej Houra). Ještě jednou dokázali domácí srovnat krok, když Zbyněk Stuchlík dobře vyběhl na střed a překvapil všechny v hale tím, že vystřelil – 6:6. Potom už skórovali bohužel jen hosté. Nejprve se nechal vyloučit Mareš a toto oslabení potrestal z dorážky Matúš. Další oslabení za Dolejšovo blokování hole sice Vítkovice nepotrestaly, ale poslední branku utkání vstřelily hned 15 vteřin poté – počtvrté se trefil démon Hájek. Závěrečný tlak SKV bohužel místo branky přinesl jen zranění – vracející se brankář Weissgärber se srazil s vlastním obráncem Rossim a ošklivě vypadající střet pro něj skončil transportem do nemocnice. Podle vyšetření utrpěl otřes mozku, vykloubení krční páteře a poranění šlach ramene a hrudníku.

I ve druhém utkání po návratu do Autocont Extraligy dokázal Sokol favorita potrápit. Oproti prvnímu zápasu bylo vidět zvýšené herní sebevědomí, nevymizely však naivní chyby, které opět stály SKV šanci poprat se o body a Vítkovice tak zvítězily zaslouženě. Poslední z trojice extrémně těžkých soupeřů na úvod ligy čeká A tým v sobotu – pojede na půdu značně posílené Mladé Boleslavi.

TJ Sokol Královské Vinohrady - 1. SC Vítkovice Oxdog 6:8 (1:3, 4:1, 1:4)

Branky: 20. Renčín (Gregor), 22. Mareš (Dolejš), 24. Svoboda (Lanc), 28. Mareš (Gregor), 39. Svoboda (Dolejš), 48. Stuchlík Z. - 4. Žák (Hubálek), 9. Hájek (Brus), 13. Žydel (Hájek), 30. Žák (Hrubý), 42. Hájek, 44. Hájek, 50. Matúš, 57. Hájek (Šebesta). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Diváci: 204.