SKV na Kladno nevyzrálo a po dvou letech se loučí s nejvyšší soutěží

Vinohrady se po dvou letech loučí s nejvyšší mužskou soutěží. V nejrychlejším možném čase je v baráži do první ligy poslalo Kladno.

Odvrátit nepříznivý stav baráže jeli SKV Boys do Kladna již v sobotu. Bohužel v obou víkendových zápasech tahali za kratší konec provazu a dokázali v posledních dějstvích pouze snížit skóre.

Sobotní zápas znamenal rychlý vstup domácích do utkání. V páté minutě otevřel skóre Gruber, o necelé dvě minuty později zvyšoval na 2:0 Přívara. Do šancí se dostávali i hosté z Vinohrad, Cmíral v brance Kladna byl ovšem v prvním dějství neomylný. Zavládlo také pravidlo nedáš – dostaneš, kdy po nastřelené tyčce od SKV na druhé straně udeřil Klápa a zvýšil na 3:0.

I v prostředním dějství dále úřadovali kladenští. Přestože ve druhé minutě snížil na dvoubrankový rozdíl Bína, Kladno se nenechalo rušit a pokračovalo v navyšování svého náskoku. Do konce třetiny se postupně trefili Klápa, Louvar a Slivka.

Závěrečná třetina byla ve znamení přestřelky. Nejprve se po třinácti vteřinách hry prosadil Holčák, pak ale dva rychlé góly dokázali vstřelit Bína a Zavadil. Necelé čtyři minuty před koncem se Gregor dokázal prosadit ve vlastním oslabení, jakékoliv naděje ale vzápětí uhasil Nushart. SKV se ještě zmohlo na jeden kosmetický gól z hole Rossiho. Na více než konečných 8:5 pro Kladno to ale nestačilo.

FBC Kanonýři Kladno - TJ Sokol Královské Vinohrady 8:5 (3:0, 3:1, 2:4)

Branky a nahrávky: 5. Gruber (Louvar), 6. Přívara, 15. Klápa (Přívara), 34. Klápa (Přívara), 38. Louvar (Slivka), 39. Slivka, 41. Holčák (Nushart), 59. Nushart (Klápa) - 22. Bína (Stuchlík O.), 48. Bína, 48. Zavadil (Raiter M.), 58. Gregor (Linhart), 60. Rossi (Bína). Rozhodčí: Filipčík J., Filipčík O. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0.

Sestava SKV: Mrkos – Raiter Š., Stuchlík O., Rossi, Houra, Zezulka, Záň D. – Stuchlík Z., Bína (C), Gregor, Zavadil, Raiter M., Skřivánek, Králík, Renčín, Kareš, Záň J., Hanák. Trenéři: Vilém Svoboda, Michal Dolejš, Lukáš Lanc.

Nedělní zápas byl pro Vinohrady a jejich fanoušky jak noční můra. Kladno dokázalo z minima vytěžit maximum a po prvních dvaceti minutách vedlo už 5:2.

Když v polovině utkání prohrávaly Vinohrady už 2:9, málokdo ještě věřil, že dokáží utkání zdramatizovat. Realizační tým SKV už v čase 31:45 sáhlo k power play, což se jim zanedlouho začalo vyplácet. První gól v šesti vstřelil Bína a SKV dál dobývalo Cmíralovu branku. Při jednom výhozu Kladna směrem na opuštěnou branku Vinohrad ale zasáhl míček vysokou holí Ondra Stuchlík a bylo nařízeno trestné střílení. To ale Přívara neproměnil, což znamenalo o to větší šanci pro SKV.

V závěrečném dějství padlo hned 9 branek. Vinohrady se probudily z klinické smrti a dokázaly snížit až na velmi zajímavých 10:8 necelých sedm minut před koncem zápasu. Kladno si vybralo oddechový čas, ale Vinohrady dál tlačily. Bohužel se ale na dostřel už nedostaly. I přes pět kanadských bodů Bíny a Linharta se SKV muselo sklonit před kladenskými Kanonýry. Vinohrady se tak po dvou letech loučí s nejvyšší mužskou ligou, kam se po stejně dlouhé odmlce vrací Kladno.

FBC Kanonýři Kladno - TJ Sokol Královské Vinohrady 12:9 (5:2, 4:1, 3:6)

Branky a nahrávky: 3. Gruber (Louvar), 3. Prošek, 11. Klápa (Přívara), 20. Gruber (Louvar), 20. Slivka, 26. Běhal (Klápa), 27. Běhal (Cmíral), 29. Běhal (Holčák), 30. Slivka (Přívara), 48. Klápa, 58. Prošek (Gruber), 60. Přívara - 3. Linhart (Bína), 13. Bína (Stuchlík Z.), 34. Bína (Stuchlík Z.), 47. Gregor (Bína), 49. Zavadil (Linhart), 51. Linhart (Stuchlík O.), 52. Zavadil (Linhart), 54. Bína (Gregor), 60. Stuchlík Z. (Linhart). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 370.

Sestava SKV: Mrkos (32. Weissgärber) – Stuchlík O., Raiter Š., Rossi, Houra, Gregor, Zezulka, Záň D. - Linhart, Bína (C), Stuchlík Z, Raiter M., Zavadil, Skřivánek, Kareš, Renčín, Králík, Záň J., Hanák. Trenéři: Vilém Svoboda, Michal Dolejš, Lukáš Lanc.