SKV nadělilo Lípě osm gólů!

Souboj dvou bratrů na lavičkách České Lípy a Vinohrad zvládl lépe náš trenér a společně se svým týmem může slavit vysoké vítězství 8:2!

Kdo čekal v utkání Česká Lípa vs. SKV (Michal Pazdera vs. Jan Pazdera) velkou přestřelku a boj o výhru do posledních vteřin, tak byl asi velice překvapen. Celé utkání se neslo v duchu SKV, které si výhru 8:2 pohodlně hlídalo.

Sokol doslova vlítnul do zápasu a hned v čase 0:24 po asistenci Smutného vymetl všechny pavučinky v pravém horním rohu českolipské branky Jan Králík (0:1). Česká Lípa se dlouho snažila dobýt branku Vinohrad, ale proti byla buď velice pěkně sehraná obrana SKV, nebo brankář Petr Weissgärber.

Veškeré snažení České Lípy utnul zákeřný faul Slaného, za který nenásledovalo nic jiného než pětiminutový trest a následná přesilovka SKV. V této přesilovce se dařilo shodou okolností právě Linhartovi, na kterého byl faul spáchán. Nejdříve v čase 13:41 (0:2) a další hřebíček do českolipské rakve zatloukl v čase 14:12 (0:3). Po návratu České Lípy do plného počtu se již nic výjimečného nestalo, a tak šlo SKV s třígólovým náskokem do šatny.

Druhá třetina začala rozhodně opatrněji než ta první a i Vinohrady lehce polevily, což vedlo k menšímu tlaku České Lípy. 29:36 toho Českolipští využili a snížili na 1:3! Tento gól však SKV opět nastartoval a do konce třetiny stačili Vinohrady vstřelit ještě dvě branky. Nejdříve v čase 35:30 po samostatném úniku zavěsil Pepa Mareš a následně v čase 36:52 krásnou střelou zvýšil na 1:5 Michal Smutný!

Třetí třetina začala vyloučením Patrika Kováříka za opakované přestupky, oslabení však SKV zvládlo bravurně a hrál se i nadále pěkný svižný florbal. V čase 44:20 se ozvali domácí a snížili na 2:5. Vinohrady si ovšem vítězství pohlídaly – v 52. minutě zvýšil na 2:6 Honza Svoboda po nádherné teči těsné před brankářem!

V 55. minutě začala Česká Lípa zkoušet hru v šesti, proti jakémukoliv dramatu byl však jasně Pepa Mareš, který v čase 56:36 zvyšoval na 2:7 a následně v čase 59:32 završil svůj hattrick, když zvyšoval na konečných 2:8!

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - TJ X3M SKV 2:8 (0:3, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 30. Jirsa (Bezouška), 45. Studený (Jeřábek) - 1. Králík (Smutný), 14. Linhart (Dolejš), 15. Linhart (Svoboda), 36. Mareš (Smutný), 37. Smutný (Raiter), 52. Svoboda (Lanc), 57. Mareš, 60. Mareš (Lanc). Rozhodčí: Kulhánek, Michálek. Vyloučení: 1:2, navíc Slaný (Česká Lípa) 5 minut. Využití: 0:3. Diváci: 275.

Sestava SKV: Weissgärber - Lanc (C), Rossi, Záň, Kovářík, Raiter, Houra - Svoboda, Z. Stuchlík, Dolejš - Králík, Smutný, Linhart - Gregor, Zezulka, Mareš - Krůšek, David, Kytka. Trenér: Jan Pazdera.