SKV NASTŘÍLELO LÍPĚ 10 BRANEK A JE VE FINÁLE!

Vinohradští ovládli rozhodující duel semifinálové série s Českou Lípou 10:5 a mohou se těšit na účast ve finále 1. ligy. V něm se střetnou s brněnským Hattrickem.

Borci z SKV se stejně jako ve čtvrtfinále dostali až do pátého rozhodujícího utkání, tentokráte se však nehrálo doma, ale v České Lípě, o to těžší to pro Vinohradské mělo být!

Vinohrady do utkání vlétly jako uragán, nikdo se na hřišti pořádně ani nerozkoukal, kromě Honzy Svobody, který nekompromisně zavěsil již v šestnácté vteřině utkání a dostal SKV do vedení! Neuběhla ani minuta a půl a k míčku se dostal ostřílený kanonýr Michal Smutný, který přidal druhou branku! Po úvodní studené sprše Lípa zklidnila hru a začala se více dostávat do šancí. Čas 7:21 a Mlejnek nabral míček z veliké dálky a přes chumel hráčů prostřelil Mrkose (1:2). Lípu gól probudil a začala se víc a víc tlačit za vyrovnáním, uběhly přesně dvě minuty a dvacet vteřin když Procházka ze středu nedal brankáři šanci a srovnal na 2:2! Uběhlo dalších třicet sedm vteřin a po standardce se dostal ke střele ze střední vzdálenosti opět Mlejnek, který se nemýlil a dostal svůj tým poprvé do vedení. Následovala jedna šance za druhou na obou stranách, další gól to však nepřineslo. Došlo však na čas 19:59, přihrávka Slaného na střed, kde číhal Procházka, který zvýšil na 4:2 pro domácí a vyprovodil tak Vinohradské do šaten gólem!

Do druhé třetiny vstoupilo SKV opět aktivněji než domácí Lípa a snažilo se vstřelit kontaktní gól. Mnoho a mnoho šancí zůstávalo však bez gólu. Až v čase 31:40 rozhodčí nařídili trestné střílení, jehož exekutorem se stal Martin Rossi. Ten udržel nervy na uzdě a střelou do horního růžku nedal brankáři šanci (4:3)! Gól evidentně Lípu zaskočil a toho nelítostně o dvacet vteřin později využil střelec Smutný, který dostal krásnou přihrávku na střed od Mareše, poté stihl ještě stahovačku a vyrovnal na 4:4! SKV velice dobře bránilo a Lípě během třetiny dovolilo pouze pět střel, které pokryl Mrkos v bráně! Naopak necelé dvě minuty před koncem třetiny definitivně zápas otočilo duo Dolejš-Svoboda, kteří po chybě českolipské obrany nezaváhali a Dolejš dostal SKV do vedení! Po zbytek třetiny se již nic nestalo a do šaten se tedy šlo za stavu 4:5!

Třetí třetina začala celkem opatrně z obou stran. Nakonec to však přineslo gólové šance na obou stranách! Lípa hrozila, ale hráči SKV byli jasně proti srovnání stavu! Čas 50:51 a naopak Lukáš Gregor navýšil vedení Vinohrad na 6:4. Gregorův gól SKV nakopl a začali se více tlačit do brány. V čase 52:38 si střihl menší houslové sólo Svoboda a střelou mezi nohy dal svému týmu tříbrankový náskok! S Lípou už to nevypadalo nejlépe, a proto si v čase 54:16 vzala time out, hned poté šli Českolipští do hry bez brankáře! Honza Svoboda však nenechal Českolipské dojít ani do jediné šance a už házel míček do jejich opuštěné branky (4:8)! Lípa sportovně nic nevzdávala, i když to už pro ně nevypadalo nejlépe a stále se snažili tlačit do vinohradské branky. SKV se statečně bránilo a až v čase 56:53 se podařilo Mlejnkovi procedit míček za Mrkosova záda (5:8). Dál a dál se Lípa tlačila za další gólem, ale víc už Vinohradští nedovolili! Naopak v čase 58:49 se dostal k míčku opět Svoboda a bez jakékoliv lítosti dal svůj čtvrtý gól a celkové devátý vinohradský! Lípa to ještě sympaticky zkoušela bez brankáře, ale stálo je to pouze desátý gól v jejich síti, po nahození Mareše do prázdné branky doklepl míček do sítě kanonýr SKV - Smutný! Po zbytek utkání už se nic vážného nestalo a Královské Vinohrady tak mohou slavit tolik chtěný postup do finále, kde se utkají s Hattrickem Brno o přímý postup do extraligy mužů!

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - TJ X3M SKV 5:10 (4:2, 0:3, 1:5)

Branky a nahrávky: 8. Mlejnek (Karel), 10. Procházka (Slaný), 11. Mlejnek, 20. Procházka (Slaný), 57. Mlejnek (Vnuk) - 1. Svoboda (Rossi), 2. Smutný (Mareš), 32. Rossi, 33. Smutný (Mareš), 39. Dolejš (Svoboda), 51. Gregor (Mareš), 53. Svoboda (Dolejš), 55. Svoboda, 59. Svoboda, 60. Smutný (Mareš). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 565.

Sestava SKV: Mrkos - Lanc (C), Rossi, Houra, Raiter, Zezulka, O. Stuchlík – Svoboda, Dolejš, Z. Stuchlík – Mareš, Smutný, Gregor – Linhart, Králík, Mucha – Kytka. Trenér: Jan Pazdera.