SKV neudrželo své vedení a s pohárem se loučí

AKTUALIZOVÁNO Vinohrady bohužel neudržely svůj jednogólový náskok a s Libercem prohrály v prodloužení. Pro letošek se tak loučí s účinkováním v Poháru České pojišťovny.

Vinohrady vstoupily do utkání jednoznačně bez jakéhokoli respektu vůči extraligovému soupeři a již v páté minutě se aktivní hrou vpřed prosadil Jan Svoboda za asistence Mareše. Liberec rozhodně v aktivní hře nezaostával, což vedlo v osmé minutě k vyrovnání na 1:1.

Během třetiny byl vidět svižný florbal s mnoha šancemi na obou stranách. Góly to však moc nepřinášelo, až v devatenácté minutě po asistenci Králíka dotlačil balonek do brány Smutný. Po první siréně tedy SKV odcházelo do šaten za stavu 2:1!

Do druhé třetiny šlo SKV s jasným cílem navýšit svůj náskok! Po sedmi minutách druhé třetiny se to povedlo Hourovi za asistence Svobody. Vinohrady šly do dvoubrankové vedení, ovšem pokud v tomto zápase mělo SKV nějakou slabinu, tak to určitě byla oslabení. Dvě vteřiny před druhou sirénou zavěsil v přesilovce Valeš a snížil tak na 3:2 z pohledu domácích.

Třetí třetina nezačala pro Vinohrady vůbec dobře, ve druhé minutě  skóroval liberecký Marek a srovnal na 3:3. Tento gól načal menší přestřelku, která během třetiny následovala. Nejdříve v páté minutě Zbyněk Stuchlík dával na 4:3 pro SKV a poté ještě ve dvanácté minutě vrátil vinohradům dvougólové vedení Svoboda.

Zápas však neskončil a pět minut do konce snížil Liberec na 5:4. Petr Weissgärber předváděl v bráně možné i nemožné, nicméně ani to nezabránilo minutu před koncen Liberci srovnat na 5:5. A tak se šlo do prodloužení, ve kterém rozhodl již ve třetí minutě liberecký Reymar! Po prohře 5:6 v prodloužení se SKV s Pohárem České pojišťovny pro tento ročník s velikým zklamáním loučí.

TJ SKV - FBC Liberec 5:6 (2:1, 1:1, 2:3 - 0:1) po prodloužení

Branky a nahrávky: 5. Svoboda (Mareš), 19. Smutný ( Králík), 27. Houra (Svoboda), 45. Z. Stuchlík (Linhart), 52. Svoboda (Linhart) - 8. Marek, 40. Valeš (Klucho), 42. Marek (Valeš), 55. Valeš (Strobach), 59. Marek (Valeš), 63. Reymar (Vážný). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 61.

Sestava SKV: Weissgärber - Lanc (C), Chvátal, Votruba, Kovářík, Raiter, Houra - Svoboda, Z. Stuchlík, Linhart - Smutný, Králík, Mareš - Gregor, Záň, Rossi - Kytka, Dolejš. Trenéři: Jan Pazdera a Martin Hovořák.