SKV odvrátilo konec sezony a triumfovalo 12:9

SKV odvrátilo první mečbol Pardubic a ve třetím semifinále zvítězilo 12:9. Série tak bude pokračovat hned zítra čtvrtým zápasem od 17 hodin.

Vinohradští vkládali do třetího zápasu semifinálové série s Pardubicemi velké naděje. Sezonu si rozhodně chtěli prodloužit. Jenže začátek zápasu se jim ne zcela vydařil. Běžela osmá minuta a hosté už vedli 0:3. Pak se sice z trestného střílení povedlo snížit Michaelu Marešovi, ale hosté přidali další dvě branky.

Naději vnesly do domácího týmu dva slepené góly. Nejprve přízemní střelou překonal Pipka Gregor a po něm ještě snížil Svoboda. SKV se začalo dostávat na dostřel, ale pak přišla studená sprcha. Burian vteřinu před koncem úvodní části vystřelil ze střední vzdálenosti a poslal hosty opět do tříbrankového vedení.

Ve druhé části domácí předvedli absolutní obrat. Na začátku prostřední dvacetiminutovky sice Pardubičtí ještě navýšili svůj náskok, ale pak se činili především domácí sokolové. Góly Piňose, Smutného, Raitera a Svobody přinesly srovnání na 7:7. Domácí se díky těmto brankám dostali na koně, nicméně Pardubice ještě jednou odskočily, tentokráte zásluhou Teichmana, který proměnil samostatný nájezd.

Zbytek utkání už však patřil Vinohradským. Další srovnání zajistil v přečíslení Eda Piňos a do vedení poprvé dostal Vinohrady Honza Svoboda, když si s míčkem povyběhl na střed a trefil šibenici. Tři čtvrtě minuty před koncem pak desátou branku SKV vstřelil kapitán Votruba.

Otřesené Pardubice sice v úvodu třetí části byly mírně aktivnější, ale Vinohradským se dařilo odolávat tlaku soupeře. Ve druhé půlce třetí třetiny se domácí z tohoto tlaku vymanili a začali i oni ohrožovat pardubickou branku. Hattrick zkompletoval Piňos a domácí diváci, kteří byli celý zápas slyšet, začali doufat v prodloužení série.

Šanci pro Pardubice pak ještě vykřesal Teichman, hosté zkoušeli hru v šesti, ale další branky se už nedočkali. Naopak definitivně stvrdil vítězství vteřinu před koncem Honza Králík. Vinohrady v dramatickém a na góly bohatém utkání zvítězily 12:9 a prodloužily sérii minimálně o jeden další zápas.

TJ SKV - Sokol Pardubice 12:9 (3:6, 7:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. M. Mareš, 16. Gregor (Smutný), 17. Svoboda, 23. Piňos (Gregor), 27. Smutný (Votruba), 28. Raiter (Králík), 30. Svoboda (Zezulka), 35. Piňos (M. Mareš), 37. Svoboda (Votruba), 40.  Votruba, 56. Piňos (Svoboda), 60. Králík (Raiter) - 4. Matys (Formánek), 7. Burian, 8. Kareš (Janeček), 10. Lisa (Šťastný), 11. Bahník (Janeček), 20. Burian (Teichman), 22. Dlesk (Formánek), 32. Teichman, 58. Teichman (Lisa). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 214.

Sestava: Weissgärber (na sam. nájezd ve 32. minutě Jiří Buchta) - Šach, Kytka, M. Mareš, Záň, Votruba (C), Trčálek, Houra - Králík, Raiter, Dolejš - Piňos, Smutný, Gregor - Svoboda, Zezulka, J. Mareš - Krůšek. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.