SKV padlo s Chodovem a v poháru končí

Hráčky Vinohrad neuspěly ve třetím kole Poháru České pojišťovny a se soutěží se loučí. S Chodovem prohrály 2:12.

Oba týmy vstoupily do zápasu opatrně, aktivněji v úvodu působily domácí hráčky. Jenže pak v 5. minutě Vinohrady špatně vystřídaly a Kristýna Samake musela situaci vyřešit faulem. Hostující celek dostal výhodu zahrávat samostatný nájezd, který chladnokrevně proměnila Kristýna Bachmaierová. SKV pak dokázalo vývoj skóre otočit. Za domácí se trefily Vacínová a Petřeková. Poslední slovo měly ve druhé části hostující hráčky. Vyrovnání padlo z čepele kapitánky Chodova Zuzany Svobodové.

Ve druhé třetině jednoznačně přebraly iniciativu hráčky hostujícího celku. Do vedení poslala svůj tým agilní Kristýna Bachmaierová, pro kterou to byla již druhá úspěšná trefa. Chodov pokračoval v proměňování svých šancí. Nejprve Tožičková připravila gól Steinbachové, pak si tyto hráčky své role prohodily a postaraly se již o pátou branku Chodova. Tým z Jižního Města ještě do konce prostřední periody vstřelil dvě branky a do třetí třetiny si odnášel pohodový pětibrankový náskok.

Chodov ve třetí třetině kontroloval svůj náskok. Domácí Vinohrady se sice dostávaly do ojedinělých šancí, naprosto však selhaly v koncovce, jako již poněkolikáté. Prvních deset minut poslední části muselo být pro diváky velmi nezáživných. Pak však hostující hráčky opět spustily kanonádu. Nejprve se prosadila Lacková. Po ní se trefila také reprezentantka Vojáčková a hattrick zkompletovala výborně hrající Steinbachová. Gólový účet střetnutí uzavřela hned dvěma trefami Beránková. SKV tak padlo s Chodovem 2:12 a s účastí v poháru se loučí.

TJ SKV - TJ JM Chodov 2:12 (2:2, 0:5, 0:5)

Branky a nahrávky: 16. Vacínová (Komorousová), 16. Petřeková (Tvrzníková) - 5. Bachmaierová, 20. Svobodová (Řepková), 22. Bachmaierová, 22. Steinbachová (Tožičková), 31. Tožičková (Steinbachová), 39. Steinbachová (Kuchařová), 39. Řepková (Svobodová), 50. Lacková (Svobodová), 53. Vojáčková (Steinbachová), 55. Steinbachová, 58. Beránková (Vojáčková), 59. Beránková (Kuchařová). Rozhodčí: Rousek, Šaroch. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 41.

Sestava SKV: Obselková - Plecitá, Lehutová, Valášková, Samake, Batíková, Janebová, Müllerová - Vacínová, K. Trunečková (C), Čermáková - Tvrzníková, Petřeková, Reichová - Šádková, Komorousová, T. Trunečková - Kuhnová, Červená. Trenéři: Jiří Kysel a Petr Jirges.