SKV porazilo Rožnov 7:4

I přes vydařený start zápasu se v závěru utkání mnozí diváci mohli bát o výsledek. Sokolové však nezaváhali a v Rieger aréně bodovali podruhé v sezoně.

Diváci si ještě nestihli sednout a už se sokolovnou nesly oslavy gólu, který měl na svědomí Linhart, když otevřel účet utkání v čase 0:58. Zápas byl od prvních chvil v tempu a tak se diváci rozhodně nenudili. Další gól, tentokrát do domácí branky, spadl v šesté minutě. O chvíli později měli hosté výhodu přesilové hry, tu však nevyužili a tak proviněný Dolejš odčinil své sekání a vrátil domácím vedení. V jedenácté minutě předvedli Vinohradští krásnou akci, na jejímž konci byl Stuchlík. Rožnov však dovedl ještě odpovědět a tak se do šaten šlo za stavu 3:2 pro domácí.

Druhé dějství začalo pro Vinohrady smolně, vyloučen byl Stuchlík a na trestné lavici moc dlouho nepobyl, protože tentokrát Rožnov zužitkoval svou přesilovku a Svačinka vyrovnal na 3:3. Netrvalo dlouho a Králík opět strhl vedení na domácí stranu, následně hosté dvakrát špatně střídali a Vinohrady měly výhodu zkrácené přesilové hry 5 na 3. Tu však nevyužily a tak skóre zůstalo dlouho neměnné. Poslední gól, a jak se ukázalo tak i rozhodující, vstřelil až ve 38. minutě Smutný, když zužitkoval krásnou nahrávku od Králíka.

Třetí třetina nabídla hru „nahoru-dolů“, týmy se přetahovaly o balonek, ale žádnému z nich se nepodařilo vlastnit ho na delší dobu. Oba brankáři si připisovali výtečné a důležité zákroky a stále drželi své týmy ve hře o tři body. Když v 54. minutě snižoval na rozdíl jedné branky Viktořík, domácí trenér Pazdera na to reagoval oddechovým časem a promluvil svým svěřencům do duše. Následovný tlak Rožnova se podařilo přerušit a tak si time out vybrali i hosté a ti sáhli po hře bez brankáře. To se nakonec Rožnovu stalo osudným, protože do prázdné branky se Vinohrady trefily hned dvakrát zásluhou Svobody a Chvátala.

TJ X3M SKV – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Linhart (Svoboda), 9. Dolejš (Mareš), 11. Stuchlík (Svoboda), 24. Králík (Mareš), 38. Smutný (Králík), 59. Svoboda (Dolejš), 60. Chvátal (Svoboda) - 6. Viktořík (Rýpar), 13. Krhut (Řeháček), 21. Svačinka (Rýpar), 54. Viktořík (S. Barabáš). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 64.

Sestava SKV: Mrkos – Lanc (C), Chvátal, Kovářík, Votruba, Pokorný, Houra - Svoboda, Z. Stuchlík, Linhart - Smutný, Králík, Mareš - Dolejš, Záň, Gregor - Rossi, Kytka. Trenéři: Jan Pazdera a Martin Hovořák.