SKV postoupilo do čtvrtfinále poháru

Ve čtvrtek zajížděli SKV Boys na utkání poháru České pojišťovny do Králova Dvora, kde je čekalo místní TBC, hrající NFL.

Pro čtvrteční utkání nechal trenér Pazdera odpočívat brankáře Mrkose, kterého zastoupil náhradník Buchta. Zápas začal se čtvrthodinovým zpožděním, které si vynutily dopravní komplikace na trase Praha-Králův Dvůr. SKV nastoupilo se záměrem vyzkoušet si hlubší blok a zpočátku to také neslo ovoce - hosté po brejcích brzy vedli 2:0. Pak si ovšem slabou chvilku vybral brankář Buchta, domácí Kubertem snížili na 1:2 a bylo jich plné hřiště. V 18. minutě vyrovnal od mantinelu Križko, a když dvě vteřiny (!) před koncem vystřelil do chumlu před bránou od poloviny bývalý hráč Sokola Kovářík, bylo to rázem 3:2 pro domácí.

Ani očekávaný „vítr“ během přestávky však hostům nepomohl. Varování Petrmichla ještě gól nepřineslo, ale ve 25. minutě už hrubku domácí obrany potrestala dvojice Pokorný-Križko, druhý jmenovaný zvýšil na 4:2 a Buchtovi nezbývalo, než si sbalit svých pět švestek a pakovat se na střídačku. V brance ho nahradil junior Zděněk Chamrád, který podal ve zbytku utkání velmi dobrý výkon. Až tento alarmující stav dokázal probrat hráče SKV z letargie - hned snížil po individuální akci Stuchlíka Dolejš a následně po výhozu Chamráda „šel“ sám na branku Michalík a nemýlil se. Na konci třetiny svítil na tabuli stav 4:4 a navíc přesilovka po SKV za faul Dvořáka.

O přestávce nechal trenér Pazdera pro neuspokojivý výkon převléknout do civilu Bínu, Záně, Rossiho a Gregora a stažená sestava konečně začala produkovat lepší hru, tedy alespoň na 5 minut. Během nich odskočil Sokol brankami Dolejše (2ks) a Raitera na 7:4 a vypadalo to, že utkání se bude jen dohrávat. To by ale nesmělo přijít další nesmyslné polevení v koncentraci a dvě slepené branky domácích. Když navíc netakticky fauloval pět minut před koncem Mareš, měl Králův Dvůr jedinečnou šanci sahat po senzačním výsledku. Z přesilovky se však neprosadili a navíc minutu před koncem kuriozně inkasovali - vlastní branku si do odkryté klece vsítil Kovářík. I za tohoto stavu však hosté skoro zvládli udělat z utkání drama. Laxnost v zakončení připravila na druhé straně 3 tutovky pro domácí, které díky Chamrádovi zůstaly nepotrestané.

SKV tak papírově povinný postup do čtvrtfinále zvládlo. Tedy alespoň výsledkově. Hra a hlavně individuální výkony hráčů však zůstaly daleko za očekáváním a fakt, že tým zvládl i proti týmu hrajícímu o dvě soutěže níže předvést stejné individuální i systémové hrubky jako proti extraligovým soupeřům, a že dokázal určovat dostatečné tempo snad jen na 5 minut utkání je přinejmenším na zamyšlení. Ve čtvrtfinále čeká SKV souboj s Bohemians, Chodovem a také dalším týmem z NFL - Traverzou Mukařov.