SKV prohrálo v Brně a po základní části obsadí čtvrté místo

Do posledního utkání základní části šli hráči Vinohrad s jasným cílem - dostat se právě před Hattrick Brno a před play off si zvednout sebevědomí!

První třetina však ukázala přesný opak! SKV tvořilo jednu chybu za druhou, což v čase 5:58 poprvé Brno využilo a šlo do vedení! Stačilo uběhnout pouze 20 sekund a Brno udeřilo hned podruhé. Vinohrady se snažily s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale špatná koncentrace a nepřesné zakončení kýžený gól nepřinesly. Naopak 24 vteřin před koncem první části Brno udeřilo ještě jednou a po první siréně byl tedy stav 3:0 pro domácí Hattrick!

Do druhé třetiny SKV vstoupilo v mnohem lepším rozpoložení a hráči se snažili dobýt brněnskou branku. Čas 23:24, rozhodčí odpískal standardní situaci před brankou Brněnských, při které Ondřej Houra rozehrál balonek na dobře postaveného Raitera, a ten se po nekompromisní střele nemýlil (3:1)! I nadále se Vinohrady tlačily za dalším gólem a hlavně za vyrovnáním! Několik málo pokusů Brna bylo vždy s přehledem zlikvidováno. V čase 29:35 přišel další důležitý gól, tentokráte se o asistenci postaral opět Houra, který krosem našel úplně osamoceného Králíka (3:2). Přišla poslední minuta druhé třetiny, která měla rozhodně velký význam na další vývoj utkání. Nejdříve v čase 39:02 srovnal na 3:3 Zbyněk Stuchlík, což bylo velice důležité a zápas se pro SKV začal jevit o hodně lépe! Bohužel pak přišel čas 39:18 a celkem nenápadná střela ke vzdálenější tyčce, která Mrkosovi v bráně propadla a Brno šlo opět do vedení. Druhá třetina však pořád neskončila a hned po buly stačily uběhnout pouze tři vteřiny a Mrkos opět lovil míček ze své brány! Lehce nešťastní hráči Vinohrad šli tedy do druhé pauzy s dvoubrankovým mankem.

Vinohradští borci se však rozhodně nehodlali vzdát a do třetí třetiny opět vlétli s obrovskou vervou za vyrovnáním! Snížit na 4:5 se povedlo Gregorovi po nenápadném nahození Smutného od půlky. SKV se dál a dál tlačilo za vyrovnáním, avšak v čase 47:15 přišla studená sprcha v podobě gólu na 4:6! Stále nebylo co vzdávat a šlo se za vyrovnáním. Ke konci zkoušely Vinohrady i hru v šesti, ale další gól již nepadl, a tak se borci z Riegrových sadů musejí spokojit po prohře 6:4 na půdě Brna se čtvrtým místem po základní části.

FBŠ Hattrick Brno - TJ X3M SKV 6:4 (3:0, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Hrabal, 7. Macálka (Flek), 20. Houšť (Hrabal), 40. Houšť (Ondráček), 40. Habr (Kolajta), 48. Houšť (Habr) - 24. Raiter (Houra), 30. Králík (Houra), 40. Z. Stuchlík (Svoboda), 45. Gregor (Smutný). Rozhodčí: Perla, Vrzala. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 53.

Sestava SKV: Mrkos – Lanc (C), Rossi, Raiter, Houra, O. Stuchlík, Smutný – Z. Stuchlík, Svoboda, Dolejš – Mareš, Králík, Mucha – Gregor, Linhart, Zezulka - Štědrý, Kytka. Trenér: Jan Pazdera.