SKV prožilo úspěšný víkend, týmy sbíraly jednu výhru za druhou

O víkendu se nedařilo jen ženám, jak jsme zmiňovali v předešlém článku, ale vítězství si připisovaly všechny týmy.

Mužům B se v neděli konečně povedlo osamostatnit se na prvním místě třetí ligy a potvrzují tedy svůj předsezónní cíl, jímž byl jednoznačně postup do vyšší soutěže. Tým vedený Viktorem Vondrou vyhrál svůj první zápas s Vorms 6:3. "Důležité je, ze góly dávají všichni, takže když se momentálně někomu nedaří, tak ho někdo jiný zastoupí, jako třeba dneska, kdy Líba (Nigrin pozn. redakce) v prvním zápase dal svůj druhý hattrick v kariéře, v druhém zápase ho dal Fíla Mikeš," ohodnotil zápasy spokojený trenér, pod kterým se neprohrává. Druhý zápas si sokolové také pohlídali a porazili Nymburk 7:5.

Muži C jeli již v sobotu na turnaj do Králova Dvora. Tým obsahující šest posil z juniorů má celou sezonu problém s posledními třetinami svých zápasů. První zápas vyhrávalo céčko po druhé třetině 4:1, ale ze zápasu bylo již skoro tradičně drama s nakonec šťastným výsledkem  4:3. "Zápas jsme měli pod kontrolou díky časté střelbě, bohužel jsme ve třetí třetině svojí pasivitou udělali ze zápasu drama, ale Záhy v brance nás podržel," okomentoval zápas kapitán Sigl. Druhý zápas SKV vedlo již 3:1, ale houževnatý soupeř nakonec vyrovnal a vinohradští hráči se tak museli spokojit s remízou 3:3. Tým se tedy po pěti odehraných zápasech drží na průběžném čtvrtém místě v tabulce, ale na první místo ztrácí pouhé dva body.

O víkendu své zápasy hrála také juniorka. Tým měl jasný cíl a tím bylo získat šest bodů. První zápas odehráli junioři proti Tatranu B. Zápas byl poznamenaný hlavně skvělými zákroky gólmanů na obou stranách. Za vinohrady nastoupil do branky dorostenec Zdeněk Chamrád a jeho jisté zákroky dováděly hráče soupeře skoro až k šílenství. Kapituloval pouze jednou, když ho z bezprostřední blízkosti prostřelil exvinohradský Pokorný. Tatranský strážce svatyně svůj tým držel celou třetinu a půl, jenže pak sokolové zužitkovali svojí herní převahu a postupně soupeři nasázeli osm branek. Svůj první zápas za Vinohrady si odbyl Matouš Macho, který bezchybný výkon korunoval brankou.

Druhý zápas junioři sehráli s týmem Panthers. Tým posílený o Jakuba Záně měl celý zápas herní převahu, bohužel soupeřova houževnatost v obraně nedovolovala sokolům dostávat se do kombinace a několik hrubek v obraně Sokola nakonec znamenalo smolnou remízu 5:5. Junioři se tedy i nadále nacházejí v klidném středu tabulky a okupují páté místo v tabulce.

Starší žáci svoje zápasy ve skupině zvládli a po výhrách 4:3 s Bohemians B a 1:0 s Kobylisy postoupili do finále svého koše, ve kterém bohužel padli 0:2 s Vosami. "Tento turnaj byl pro nás jednoznačně přínosem jak herním, tak motivačním. Konečně jsme se rozhodli ukázat nejen divákům, ale i sami sobě, že se umíme porvat a máme chuť do hry,“ okomentovala zápasy trenérka Magdalena Pokorná. Do finále se propracovali také elévové, díky parádní výkonům si v základní skupině připsali dvě vítězství. V souboji o postup vedli už 4:0, soupeř ale zápas zcela otočil a SKV tak zůstalo za branami vyššího koše.