SKV si veze z České Lípy dvě čtvrtfinálové výhry! Bitva pokračuje

Florbalisté Sokola Královské Vinohrady zvládli první víkend play-off. Série pokračuje v sobotu v Praze.

Stejně jako loni v sérii proti Znojmu, i letos vstupovalo SKV do čtvrtfinále jako outsider. A stejně jako loni má po úvodním víkendu dvě výhry. V prvním utkání proti České Lípě zvítězilo mužské áčko po divoké přestřelce 13:8 a ve druhém, už o hodně klidnějším utkání, triumfovalo 5:3.

Sobotní zápas začal zběsile. Neuběhla ani minuta a skvěle umístěnou trefou poslal domácí do vedení Tichý. Jenže to bylo jedinkrát, co Severočeši za víkend vedli. Už za dvě minuty totiž po samostatné akci vyrovnal Michal Smutný. Nejenže tak dal základ svému hattricku, ale zároveň otevřel cestu SKV k naprostému otočení vývoje zápasu.

Ještě během úvodní periody totiž začali na svém tříbrankovém představení pracovat Josef Mareš i Jan Králík. Když nedlouho po polovině utkán zvyšoval Michael Mareš z trestného střílení na 6:1 pro SKV, zdálo se rozhodnuto. Jenže Lípa se nevzdala, snížila, ale definitivní náskok Pražanů vzápětí potvrdili Smutný a dvakrát Králík (jednou po skvělém výhozu brankáře Dušana Václavíka).

Divoká přestřelka pokračovala, deset minut před koncem byl stav 5:10. Domácí pak při hře bez brankáře utkání zdramatizovali... za minutu a čtyři vteřiny třikrát skórovali a snížili na 8:11. Timeout SKV ale jejich zmrtvýchvstání zabránil a Josef Mareš udělal za utkání definitivní tečku tři vteřiny před koncem.

„Štěstí v koncovce i v obranné činnosti. V kombinaci se smůlou domácích v zakončení způsobilo tento překvapivý výsledek. Máme bod, se kterým jsme nepočítali,“ zůstal po utkání ve svém komentáři skromný trenér SKV Michal Pazdera.

FBC Brzdy.cz Česká Lípa - TJ Sokol Královské Vinohrady 8:13 (1:4, 1:2, 6:7)

Branky a asistence: 1. Tichý (Kotera), 39. Jirsa (Tichý), 45. Bezouška (Mach), 47. Jansa (Procházka), 50. Mach (Vnuk), 56. Merlíček (Vnuk), 56. Kotera (Jansa), 57. Motejzík (Tichý) - 3. Smutný, 7. J. Mareš (Svoboda), 8. Králík, 17. Raiter (Dolejš), 34. J. Mareš (Zezulka), 35. M. Mareš, 43. Smutný, 44. Králík (Lanc), 45. Králík (Václavík), 47. Smutný (Piňos), 55. Houra (Votruba), 59. Dolejš (Houra), 60. J. Mareš (Svoboda). Rozhodčí: Kuhlánek, Michálek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 335.

Sestava: Václavík- Šach, Lanc, M. Mareš, Záň, Votruba (C), Houra - Dolejš, Raiter, Králík - Smutný, Kytka, Piňos - J. Mareš, Zezulka, Svoboda - Gregor, Krůšek. Trenéři: Michal Pazdera, Vilém Svoboda, Pavel Doubek.

Ve druhém utkání bylo jasné, že se oba týmy více zaměří na obranu a ještě přitvrdí na důrazu. To se také stalo, takže padlo mnohem méně branek. Lípa na začátku vysunula forčeking, ale SKV na tuto variantu bylo dobře připraveno. Takže v 6. minutě si druhá pětka hostů rychle předala balonek a ten po ose Záň - M. Mareš - Smutný - Piňos putoval až do branky Ivana Ponomareva.

Domácí vyrovnali v přesilovce ve 14. minutě, když umístěnou střelou na zadní tyč překonal brankáře Petra Weissgärbera, jenž po zranění chytal svůj první zápas v sezoně, obránce Radovan Vnuk. Na rozlomení remízového stavu se čekalo až do poloviny utkání. To vedení SKV zařídil z brejku hbitý Jan Králík.

Vyrovnaný zápas se definitivně na stranu SKV přiklonil na začátku třetí třetiny, kdy se trefili obránci Jaromír Votruba a Lukáš Lanc. Na 5:1 pak upravil z výběhu Michal Smutný a na vítězství hostů nic nezměnily ani dvě pozdní trefy domácích.

FBC Brzdy.cz Česká Lípa - TJ Sokol Královské Vinohrady 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Branky a asistence: 14. Vnuk (Motejzík), 56. Vnuk (Jirsa), 60. Tichý (Motejzík) - 6. Piňos (Smutný), 32. Králík (Lanc), 43. Votruba (Houra), 45. Lanc (Dolejš), 53. Smutný (Piňos). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 265.

Sestava: Václavík- Šach, Lanc, M. Mareš, Záň, Votruba (C), Houra - Dolejš, Raiter, Králík - Smutný, Kytka, Piňos - J. Mareš, Zezulka, Svoboda - Gregor. Trenéři: Michal Pazdera, Vilém Svoboda, Pavel Doubek.