SKV v poháru podlehlo Bohemians

Na Vinohradech se otevřela střelnice. Diváci mohli být svědky 17 branek a hořké porážky Vinohrad.

Dvě třetiny byly z gólového hlediska vyrovnané, realita byla však poněkud jiná. Hráči Bohemians snadno nacházeli prostor v obraně Vinohrad a gólový příděl mohl být mnohem větší. Za záda brankářů padla každá čtvrtá střela, ale SKV jich na branku hostů vyslalo mnohem méně. Poměr střel v utkání byl 26:41 …

Úvod zápasu však Vinohradům vyšel skvěle. Ihned v prvním střídání se prosadila první lajna a Jan Svoboda v oslavě zvedl ruce vzhůru. Druhou branku SKV měl na svědomí Lukáš Lanc, který pohotovou střelou od mantinelu překvapil na bližší tyčku Jakuba Korába v brance. Téměř deset minut byli domácí v převaze, pak ale spustil brankostroj FbŠ Tomáš Kindl, který využil zaváhání SKV při rozehrávce v útočném rohu. Během minuty bylo srovnáno díky Formanovi a jeho víku bekhendem a mohlo se začít znovu. Přidat gól navíc se snažil Zbyněk Stuchlík i Martin Michalík, byli však neúspěšní a tak se iniciativy chopili opět hosté. Stačily tři krosové nahrávky přes celou šířku hřiště po ose Höffer – Šimek – Růžek a Mrkos lovil z branky míček potřetí. Na odpověď Vinohrad však diváci nemuseli dlouho čekat. Milan Bína ukořistil na obranné polovině SKV míček a po samostatné akci zavěsil pod břevno. Následně se Vinohrady usadily na útočné polovině, ale hosté poctivě bránili a další změnu skóre už nedovolili a dokonce mohli v posledních deseti sekundách přidat gól na svůj účet, Poláček však před prázdnou brankou promáchl.

Bohemians do druhé třetiny vyměnilo muže v brance – Korába nahradil Cimbálek. Nejprve se servírovaly horké brambory na straně domácích a FbŠ tak odskočilo do vedení. Střelami zasypávaný Mrkos však odolával dál až do 32. minuty, kdy se z protiútoku prosadil Mandík. Na druhé straně měl na holi gól Bína, ale sám se kličkou vyhnal z ideálního úhlu a ležící Cimbálek tak na jeho střelu ještě zvládl dosáhnout prsty. V čase 33:43 si nešťastně Ondra Stuchlík sklepl nahození od poloviny do vlastní branky a Bohemians tak šli do tříbrankového vedení. Na tento gól reagovali domácí oddechovým časem. O tři minuty později sudí nabídli SKV možnost ke snížení náskoku v podobě vyloučení hráče FbŠ a Sokolové tuto nabídku využili. Pepa Mareš nachytal Cimbálka na švestkách a chytře umístěnou střelou na bližší tyč snížil na 4:6. Do konce třetiny však zeleno bílí přidali ještě jednu branku a vyhráli tak prostřední dějství 4:1.

Poslední třetina byla od začátku plná nepřesností na obou stranách, hráči si navzájem zachytávali nahrávky a sváděli spíše boj o střední pásmo. O vzrušení se postaral až ve čtyřicáté třetí minutě Renčín, který se provinil sekáním a sudí nařídili i nájezd. K trestnému střílení se postavil Martin Kisugite, ale na Mrkosovi si vylámal zuby. SKV však následné oslabení nepřestálo – Jakub Šárka nebyl dostatečně hlídán v brankovišti a po zemi zády k brance zametl míček za brankovou čáru. Hra pokračovala zběsilým běháním nahoru dolů a deset minut před koncem to byli opět hosté, kdo se prosadil. Během 22 vteřin přidali hned dvě branky a na světelné tabuli tak všech 95 diváků mohlo vidět nelichotivé skóre 4:10 z pohledu domácích … Jiskřičku naděje ještě vykřesal Martin Michalík, který využil nahrávku Milana Bíny i Honza Svoboda pár sekund po něm. SKV necelých devět minut do konce utkání prohrávalo o čtyři branky, což ve florbalu neznamená moc. Obrat ale Vinohradští už nedokázali dotáhnout do konce, jelikož poslední gól padl z hole Renčína, který proměnil nařízené trestné střílení, bohužel pro Vinohrady už jen kosmeticky upravoval skóre. Ani následná hra v šesti kýžený gól nepřinesla. Utkání se však i tak dohrávalo ve velmi vyhrocené atmosféře a na hřišti se objevila nejedna slovní i trošku fyzická potyčka…

Vinohrady tak podlehly v prvním utkání čtvrtfinálové skupiny Bohemians 7:10. Druhé utkání ve skupině sehrají již příští týden s Chodovem na Jižním Městě.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FBŠ Bohemians 7:10 (3:3, 1:4, 3:3)

Branky a nahrávky: 1. Svoboda (Rossi), 3. Lanc (Mareš), 14. Bína, 38. Mareš (Rossi), 51. Michalík (Bína), 52. Svoboda (O. Stuchlík), 56. Renčín - 9. Kindl (Bílek), 10. Forman, 13. Růžek (Šimek), 23. Kočí (Šárka), 32. Mandík (Kindl), 34. O. Stuchlík vlastní, 40. Bagin (Kisugite), 44. Šárka (Kisugite), 50. Kordoš (Mandík), 50. Šimek (Forman). Rozhodčí: Baloun, Čížek. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 95.