SKV v poháru zdolalo Orku a může se těšit na Tatran!

V sobotu krátce po obědě nastoupili hráči SKV v rámci osmifinále Poháru České pojišťovny proti domácí Orce a zvítězili 7:3. Ve čtvrtfinálové skupině se tak mohou těšit na střet se střešovickým Tatranem!

Fanoušci Sokola se mohou těšit na velice atraktivní soupeře ve čtvrtfinálové skupině, kterou SKV díky výhře nad Orkou vybojovalo. Nový systém soutěže je totiž ještě atraktivnější a dojde tak k více kvalitním zápasům. Kromě loňského extraligového mistra Tatranu Střešovice budou Vinohrady porovnávat síly také s aktuálním lídrem extraligy Boleslaví a ještě s letos tradičním rivalem z České Lípy.

Sestava SKV nebyla úplně kompletní. Kvůli zranění stále chybí Jarda Votruba, z rodinných důvodů nemohl nastoupit také Michal Mareš. Vinohrady sice jako první inkasovaly, ale první třetinu v konečném výsledku zvládly, když ji vyhrály 3:1.

Ve druhé třetině SKV přežilo dvojnásobné oslabení a pak se trefovali stejní hráči jako v první části. Pepa Mareš i Kuba Menhart vstřelili svou druhou branku v utkání. SKV se tak dostalo do pohodového čtyřgólového vedení, což ale v jeho zápasech ještě nemusí nic znamenat.

Orka se pokusila zápas zdramatizovat, dokonce se jí podařilo dvakrát snížit, ale Vinohrady díky brankám Dolejše a Menharta, který tak dokonal hattrick, už své vedení nepustily a zápas dovedly do úspěšného konce. Zítra se na domácí půdě představí v rámci ligového zápasu s Pelhřimovem.

Orka - TJ Sokol Královské Vinohrady 3:7 (1:3, 0:2, 2:2)

Branky a asistence: 3. Klauda (M. Mikšovský), 47. Haris (Šeda), 52. M. Mikšovský (Urban) - 5. J. Mareš (J. Mikšovský), 14. Menhart (Houra), 20. Svoboda, 30. Svoboda (Záň), 32. Menhart (Svoboda), 49. Dolejš (Kytka), 57. Menhart (Svoboda). Rozhodčí: Kněžík, Knap. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1.

Sestava: Václavík - Nigrin, Houra, Kytka, Dolejš, Gregor, Záň - Piňos, Smutný, Trčálek - Mikšovský, Zezulka, J. Mareš - Svoboda, Menhart, Raiter - Pecha. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.