SKV ve Svitavách narazilo

Mužské áčko šňůru výher nenatáhlo. V utkání na půdě nováčka ze Svitav ztratilo v závěru dvoubrankové vedení a jen s obtížemi dosáhlo alespoň na prodloužení. V samostatných nájezdech pak triumfovali domácí.

Zápas přitom nezačal pro hosty zle – na začátku byli aktivnější a po přesilovkové trefě Linharta a vlastenci Šmardy vedli ve 13. minutě již 2:0. Pak se však aktivita vytratila a hra SKV citelně ztratila na kvalitě i rychlosti. Zákonitě tedy přišel trest z hole Richtera, který vymetl Weissgärberovi šibenici a stanovil tak skóre první třetiny na 1:2.

Druhá část začala lépe pro domácí a za opakované přestupky si šel odpočinout Svoboda. Ze dvou minut se vzápětí staly pouhé dvě vteřiny, když domácí srovnali Říhou přímo z nařízené standartky. Vzápětí měly Svitavy možnost přesilovky znovu, ale naložily s ní diametrálně odlišným způsobem. Jejich „přeslabení“ vyústilo hned ve dvě branky SKV – nejprve vsítil Smutný po spolupráci s Králíkem, následně Dolejš po přihrávce Svobody. Za 5 minut sice snížil po kolapsu vinohradské obrany agilní Richter a do šaten se šlo za stavu 3:4, ale obraz hry nenapovídal tomu, že by měl hostující tým ztratit body.

Třetí třetina začala pohromou pro domácí, když brankáře Lamaře nachytal Smutný nepříliš prudkou ani umístěnou střelou z otočky. Až do 53. minuty to vypadalo, že se utkání jen dohraje. Pak ale opět využil jedné z řady nevynucených chyb svitavský Richter a SKV začalo ztrácet pevnou půdu pod nohama. Domácí se dostali do tlaku a podpořeni svérázným povzbuzováním místních fanoušků začali zle kousat.

Jiskřit se začalo i na hřišti, po ataku na brankáře Weissgärbera přišla vyloučení na obou stranách. Další vyloučení pak přidal Pepa Mareš a Svitavy nabídnutou příležitost využily. Během dvou minut nejen, že srovnaly, ale také dokázaly strhnout vedení na svoji stranu. Sokol musel jít do powerplay. Z obrovského tlaku rezultovalo trestné střílení za hru v brankovišti, které neomylně proměnil Gregor a šlo se do prodloužení.

V jeho polovině měly Vinohrady velkou příležitost zápas rozhodnout, ale přesilovku nevyužily, i když k brance bylo zvláště při střele kapitána Lance velice blízko. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů. V první sérii byly úspěšní oba exekutoři, ve druhé se nejprve ukličkoval Honza Svoboda, aby následně Weissgärber lapil zajímavé zakončení Junka. Domácí Říha si život nekomplikoval a stejně jako posléze Martin Rossi vymetl šibenici. Stejně jednoduché (a úspěšné) zakončení zvolil Říha i pro další nájezd, ne však Rossi, kterému blafák nevyšel.

Svitavy tak zaskočily favorizované hosty a připisují si dva body do prvoligové tabulky. Nutno říct, že zaslouženě  – Vinohrady nepředvedly dobrý výkon, nedokázaly vnutit Svitavám větší tempo zápasu nakupily velké množství individuálních chyb a nepodržela je ani koncovka (zápach spálených šancí musel být cítit na kilometry daleko).

FbK Svitavy - TJ X3M SKV 7:6 (1:2, 2:2, 3:2 - 0:0) po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 18. Richter, 23. Říha, 30. Richter, 53. Richter, 57. Šmarda, 58. König, rozhodující nájezd Říha - 11. Linhart, 13. Šmarda (vlastní), 25. Smutný, 26. Dolejš, 41. Smutný, 60. Gregor. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 184.

Sestava SKV: Weissgärber - Lanc (C), Rossi, Houra, O. Stuchlík, Záň, Kovářík - Z. Stuchlík, Svoboda, Dolejš - Králík, Smutný, Mareš - Gregor, Zezulka, Linhart - Häusl, Raiter. Trenér: Jan Pazdera.