SKV vybojovalo baráž! Litvínov v sedmém utkání zdolalo 6:4

Vinohrady v nedělním utkání vedly, prohrávaly, vyrovnaly, vedly o čtyři branky a strachovaly se o výsledek. Takové zvraty nabídl sedmý, rozhodující, zápas v sérii s Litvínovem. Nakonec to však SKV ustálo a do 1. ligy se za přihlížení 460 diváku odebral Bivoj. Jednoduché to však nebylo.

Hned z kraje utkání bylo jasné, kdo je „v nervu“ a kdo „nahecovaný až na půdu“. Zápas začali odhodlaně především Litvínovští. Aby taky ne, vždyť v sérii s Vinohrady urvali svá první vítězství v Superlize a sedmý zápas byl pro Bivoje příslibem naděje na záchranu. Litvínov předvedl podstatně bojovnější první třetinu, ačkoliv to byli právě Severočeši, kteří po změně stavu ztráceli jako první. Do prvního vedení poslal domácí Štěpán Raiter. Po necelých pěti minutách však hosté nastolili vyrovnaný stav a do konce třetiny si uzmuli vedení pro sebe.

Důležitý moment přišel zkraje druhé periody, kdy se domácím podařilo jednobrankovou ztrátu dohnat. Zasloužil se o to Honza Linhart, jemuž dnes bez výhrad patřila prostřední dvacetiminutovka. Zkompletoval totiž během ní hattrick a i díky využité přesilové hře vstupovali Boys do poslední třetiny s dvoubrankovým náskokem.

Třetí část byla na branky sice nejbohatší, prvního zásahu se ale přeplněná hala dočkala až v devětačtyřicáté minutě a další následovala tři minuty před koncem. To Lukáš Gregor umocňoval náskok na čtyři branky trefou osiřelé svatyně hostů, když se Václav Zavadil jal přenechat své místo hráči z pole. Ze hry v šesti ale přeci jen hosté něco vytěžili. Podařilo se jim odejít z utkání s hlavou vztyčenou, když nelichotivou ztrátu zkrouhnuli na dvě branky.

Stále není vyhráno, ale v neděli večer udělali Boys první a velmi důležitý krok k záchraně. Nyní si brousí zuby Kladno, které ve finále 1. ligy nestačilo na Liberec. Využijí sokolové psychologickou výhodu, kdy ze série na rozdíl od Kladna odešli jako vítězové?

TJ SKV - SK Bivoj Litvínov 6:4 (1:2, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 6. Š. Raiter (Skřivánek), 23. Linhart (Králík), 33. Linhart (Rossi), 39. Linhart (O. Stuchlík), 49. Králík (Kareš), 57. Gregor – 11. Hertl (Hulič), 19. Kropáček (Hocelík), 59. Kašpárek (Hocelík), 60. Hertl (Chládek). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 460.

Sestava SKV: Mrkos - O. Stuchlík, Š. Raiter, Rossi, D. Záň, Houra, Zezulka - Z. Stuchlík, Bína (C), Gregor - Linhart, Skřivánek, Zavadil - Kareš, Králík, Renčín. Trenér: Martin Hovořák.