SKV vybrakovalo Brno!

Navrátilec do branky Weissgärber v Brně čaroval. Pustil za svá záda pouze dvě branky a díky němu mohou mít Sokolové šťastné a veselé Vánoce.

83 dnů se Petr Weissgärber díval na Vinohrady jen z tribuny. Po střetu s vlastním spoluhráčem Rossim byl odvezen záchrankou do nemocnice a odnesl si z toho otřes mozku, podvrtnutou krční páteř a natažené šlachy v hrudníku a rameni. Nyní je však "SuperWeisser" zpět a jeho koncentrovaný výkon pocítili Brněnští Bulldoci.

Úvodní dějství se SKV povedlo na jedničku. Díky poctivé hře od obrany se Brno sice dostávalo do šancí, žádnou ale nedokázalo proměnit. Slovo si tedy vzaly Vinohrady, konkrétně kapitán Jan Svoboda, který vybídl ke skórování Zbyňka Stuchlíka. Další sprcha pro Brno a nacpanou halu přišla o tři minuty později, kdy na 2:0 zvyšoval po nahrávce Nigrina Bína. Následovalo několik šancí na obou stranách, ale ani jeden z brankářů nepřipustil změnu skóre.

Vyrovnaná první třetina však neměla moc společného se třetinou druhou. Vinohrady v prostřední periodě zaznamenaly pouhé dvě střely na branku, kdežto Bulldoci jich na Weissgärbera vyslali devět. Přesto se bezmála 750 diváků gólu domácích dočkali až v půlce utkání. Proti střele Coufala se vinohradský gólman mohl blýsknout, o pár sekund později však už musel lovit míček z branky. Na rozdíl jediného gólu snižoval Mendrek za asistence Fuchse. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a chybu v rozehrávce SKV potrestal Vít Hrubý.

Třetí třetina znamenala obrovský tlak brněnských hráčů, kteří z Weissgärbera museli být pořádně zoufalí. S chladnou hlavou likvidoval postupně pokusy Fuchse, Žižky, Juhaňáka a dalších sniperů. Jak to jen šlo, šetřily Vinohrady cenné vteřiny držením balonku za svou brankou a svědomitě vyčkávali na možnost rozehrávky proti osobní obraně Brna. Bulldogs však vytvořili tři minuty před koncem základní části hrubku v rozehrávce, kterou zachytil Gregor. Vinohradská jednadvacítka posouvala na Milana Bínu, který lobem překonal Kejíka a připsal si druhý úspěšný zásah v utkání. V samotném závěru utkání dostali domácí výhodu přesilové hry a sáhli ke hře bez brankáře. SKV se však ve čtyřech mužích dokázalo šestičlennému komandu ubránit a mohlo slavit zisk tří bodů po výhře 3:2.

Hvězdou utkání se na straně SKV právem stal Petr Weissgärber, který si připsal na své konto 29 úspěšných zákroků!

itelligence Bulldogs Brno - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Mendrek (Fuchs), 37. Hrubý - 5. Stuchlík (Svoboda), 8. Bína (Nigrin), 57. Bína (Gregor). Rozhodčí: Hála, Kotala. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 747.

Sestava SKV: Weissgärber - Rossi, Svoboda (C), Raiter M., Raiter Š., Zezulka, Houra - Králík, Stuchlík, Renčín, Nigrin, Bína, Gregor, Mareš, Dolejš, Beran. Trenér: Jan Pazdera.