SKV vyhrálo v Havířove a po dvou letech hlásí návrat do superligy!

Vinohrady zvítězily v rozhodujícím pátém utkání finále 1. ligy mužů nad Havířovem 5:3 a vybojovaly si tak přímý postup do superligy! Do ní se vrátí po dvou sezonách strávených v 1. lize. Na klíčovém triumfu se brankami podíleli Hartman, Hanák, Jelínek, Linhart a Ondřej Stuchlík.

Zápas o všechno se hrál v havířovské městské sportovní hale za přítomnosti skvělé návštěvy - 550 diváků. Sokolové položili základ své výhry v úvodní části, kterou vyhráli 3:0. Nejprve se výborně zorientoval před brankou Hartman a otevřel skóre. Na 2:0 v desáté minutě zvyšoval Hanák. A povedenou pasáž hry uzavřel gólem obránce Jelínek.

Skvěle držel Vinohrady nad vodou brankář Dejmal, který deptal střelce soupeře. Přesto v prostředním dějství jednou kapituloval. Trefil se nejzkušenější hráč domácích - bývalý reprezentant Pavel Kožušník. Naštěstí si Vinohradští vzali třígólové vedení rychle zpět. Zbyněk Stuchlík narýsoval gólovou přihrávku na Linharta a vinohradský kanonýr se nemýlil.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla zdramatizování zápasu. Po trefě Černého to ještě bylo o dva góly, ale v samém závěru se domácí dokázali dostat na dostřel. Minutu a půl před koncem zužitkoval hru bez brankáře Klimeš a snížil na 3:4. Vinohradští už si však vítězství díky obětavé obraně nenechali vzít. Naopak ho ještě stvrdil gólem do prázdné Ondřej Stuchlík. SKV zvítězilo v pátém finále nad Torpedem Havířov 5:3.

„Pro dnešní zápas jsme si přišli a urvali ho v první třetině díky velkému odhodlání a se značným štěstím. Soupeř ukázal své kvality a diváci mohli vidět krásné bojové utkání,“ řekl po vítězném zápase asistent trenéra Miroslav Purkrábek. Oslavy mohou začít! SKV je opět superligové!

Florbal Pegres Havířov - TJ SKV 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Klimeš (Pavel Kožušník), 42. Černý (Varta), 59. Klimeš (Černý) - 3. Hartman, 10. Hanák (Hartman), 12. Jelínek (Kapucián), 26. Linhart (Z. Stuchlík), 59. Stuchlík. Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 550.

Sestava SKV: Dejmal -  Lanc, Rychetník, O. Stuchlík (C), Jelínek, Š. Raiter, D. Záň - Skřivánek, Hanák, Hartman - Linhart, Z. Stuchlík, Kapucián - Beran, J. Záň, Máca - Šneberger. Trenér: Michal Pazdera.