SKV z Ostravy neveze ani bod

S myšlenkou na bodový zisk odjížděli hráči SKV na utkání 7. kola Autocont Extraligy do Ostravy. Jenže zůstalo jen u očekávání.

Sestava dostála proti minulým utkáním několika změn, tou nejvýraznější bylo asi nasazení benjamínka Berana na hrotu třetího útoku. Právě sedmnáctiletý novic byl po minutě hry u první branky - rychle rozehrál z rohu a Gregor neměl problém zatlouct míček do Lajovy branky. V následujících střídáních měl dvě obrovské šance Mareš, ale jeho neúspěch jakoby předznamenal to, co se přišlo během dalších okamžiků. Za tři(!) minuty inkasovalo SKV těžko uvěřitelné 3 branky a rázem to bylo úplně naopak. Tlak Ostravy přerušilo vyloučení Šimíka, ale ve své statisticky nejsilnější disciplíně nemělo SKV svůj den. Ve 14. minutě zvýšil na 1:4 z pohledu Sokola Krzyžanek a to bylo příliš na Karla Mrkose, který se nechal vystřídat. Vyburcovalo to i jeho spoluhráče - od tohoto momentu se ostravští neprosazovali tak snadno a zlepšilo se blokování střel - důkazem toho budiž, že na náhradníka Buchtu šlo za zbytek utkání jen 7 střel.

Druhá třetina začala tlakem SKV, ale radoval se soupeř. Zezulka zahrál v brankovišti a nařízené trestné střílení proměnil, byť se štěstím, Klimscha. Zhruba od poloviny utkání převzali otěže hosté, kteří byli aktivnější (co jim také zbývalo) a vynutili si sérii přesilovek. Šance zahodili Bína, Mareš. Dolejše vychytal Laja. Nepomohla ani přesilovka 5 na 3.

Poslední část již byla ve znamení stálého tlaku hostí. Tutovky spálili Beran se Svobodou, ale i neúnavný Bína. Od 12. minuty sáhl trenér Pazdera ke power play, která konečně přinesla brankovou odměnu. Po křižném pasu od Mareše se radoval Svoboda. Jenže hned poté přišel kiks v komunikaci a drtivý tlak SKV přerušilo vyloučení za příliš mnoho hráčů na hrací ploše. Ihned po jeho vypršení snížil další brankou Bína a vypadalo to, že se podaří vykřesat jiskřičku naděje. Tolik očekávaný kontaktní gól však nepřišel, a tak Sokol odjel z Ostravy s nepořízenou.

Ve veledůležitém duelu SKV body nezískalo. Příčiny prohry? Kromě naprosto tragické koncovky to byl opět krátkodobý herní výpadek, který tentokrát přišel na začátku utkání. Jestliže 1. liga tyto slabší momenty odpouštěla, soupeři je netrestali a SKV se pravidelně do zápasů bez problémů vracelo, za 7 odehraných kol Autocont Extraligy musí být i poslednímu náhradníkovi na lavičce Vinohrad jasné, že zde to funguje podle jiných pravidel.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - TJ Sokol Královské Vinohrady 5:3 (4:1,1:0,0:2)

Branky: 4. Švajný (Kašovský), 5. Trulík (Šimíček), 7. Kašovský (Komačka), 14. Krzyžanek, 24. Klimscha - 2. Gregor (Beran), 54. Svoboda (Mareš), 58. Bína (Svoboda). Rozhodčí: Hála, Kotala. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváků: 120.