SKV začalo semifinále těsnými porážkami

Ve druhém kole play off stojí proti vinohradským florbalistům hráči Pardubic. A zatím v sérii vedou 2:0 na zápasy.

Velmi těsné zápasy sehrálo mužské áčko SKV na palubovce Pardubic v úvodních duelech semifinálové série. Z obou ale nakonec vyšli jako vítězové domácí - po výhrách 9:6 a 6:4 se ujali vedení a před třetím a čtvrtým zápasem, který se příští víkend bude hrát v sokolské aréně v Riegrových sadech, mají solidní pozici.

První zápas: Nedotažené dvougólové vedení

V sérii hrané na tři vítězná utkání se přitom jako vítězové prvního utkání mohli cítit hráči SKV. Ještě po druhé přestávce šli na hřiště s dvoubrankovým vedením - jenže tři nepovedená střídání za sebou vývoj skóre otočila a nasměrovala k vítězství Pardubice.

Ale hezky popořádku. Do branky SKV k úvodnímu semifinálovému utkání nastoupil Jirka Buchta a v sestavě se objevili i někteří hráči, které sužovala těžká viróza. Opatrný úvod utkání orámovala bezbranková první třetina. Góly začaly padat až ve druhém dějství a SKV jich nastřílelo hned pět! Hattrick zaznamenal Jan Svoboda, jednou se trefil i Ondřej Houra a Michal Smutný.

Domácí se trefili jen třikrát, ale svůj apetit si schovali do třetí části, kdy během přesně jedné minuty dali tři góly a najednou vedli 6:5. Josef Mareš ještě v následné přesilovce dokázal vyrovnat, ale nepovedená rozehrávka SKV darovala naprosto lacinou branku pardubickému Lisovi...

Závěrečný tlak SKV vyvrcholil Smutného střelou do tyčky, a tak na druhé straně výsledek střelami do prázdné branky zpečetil dvakrát Bahník. „Děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru, děkujeme rozhodčím za konstantně odvedené utkání a gratulujeme soupeři k výhře,“ řekl asistent trenéra SKV Vilém Svoboda.

Sokol Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:6 (0:0, 3:5, 6:1)

Branky: 22. Marek Ďopan, 26. Jaromír Lisa, 35. Jaromír Lisa, 42. Jaromír Lisa, 43. Tomáš Matys, 44. Dominik Nikolas Chmelař, 51. Jaromír Lisa, 58. Filip Bahník, 60. Filip Bahník - 24. Jan Svoboda, 27. Ondřej Houra, 30. Michal Smutný, 31. Jan Svoboda, 39. Jan Svoboda, 45. Josef Mareš. Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 263.

Sestava SKV: Buchta - Lanc, Šach, M. Mareš, Záň, Votruba (C), Houra - Dolejš, Králík, Raiter - Piňos, Smutný, Gregor - J. Mareš, Svoboda, Zezulka. Trenéři: Michal Pazdera, Vilém Svoboda a Pavel Doubek.

Druhý zápas: Rozhodla kvalita v zakončení

O 23 hodin později se v hale na Dašické hrál druhý semifinálový zápas. SKV v něm toužilo srovnat stav série na 1:1, ale nepovedlo se. I druhý zápas byl velmi vyrovnaný a rozhodovalo se v samotném závěru. A i tentokrát slavily Pardubice - v neděli výhru 6:4.

Oba týmy na začátek druhého zápasu přežily přesilovku soupeře a pak udeřili hosté. Vinohradským se vyplatil vysoko dostoupený presink obránců a vypíchnutý míček uklidil pohotovou střelou za brankáře Pipka Josef Mareš.

Jenže ještě do první sirény se skóre otočilo. Nahozením od půlky se prosadil Daněk a podruhé Weissgärbera ve svatyni SKV překonal po rychlém brejku Teichman - to když si tentokrát Pardubice s vytaženým forčekingem hostů dobře poradily.

Oba mančafty si byly dobře vědomy o kolik v tomto zápase jde a nikdo nechtěl udělat chybu. Takže druhá třetiny byla bez branek. V jejím závěru se ale zbytečně nechal vyloučit útočník SKV Jan Králík a když na začátku třetí třetiny skočil zpět na plochu, Pardubice střelou od mantinelu odskočily na 3:1. A ve 45. minutě bylo ještě hůř, když se trefil domácí Matys.

Naději mohl pro SKV vykřesal sobotní střelec Jan Svoboda, ale trestné střílení pomalou kličkou neproměnil. SKV mělo po celý víkend problém udržet míček na holích v kombinaci v pásmu Pardubic, takže bylo zapotřebí hru zrychlit a tlačit se do branky - zvýšený tlak přinesl výsledek: druhý gól, který vstřelil po dorážce Bolek Kytka v přesilovce, a třetí branku Svobody.

Sedm minut před koncem základní hrací doby to tedy bylo jen o gól - jenže tlak Vinohrad utnul z brejku pardubický Janeček: proskočil mezi beky SKV a krátkou bekhendovou kličkou překonal Weissgärbera. Závěrečné branky domácího Bahníka do prázdné a Lukáše Lance už jen kosmeticky upravily skóre.

Odhodlání: Vrátit sérii do Pardubic

SKV tedy v semifinále prohrává 0:2 na zápasy, ale je odhodlané dva domácí duely vyhrát a vrátit sérii do Pardubic k rozhodujícímu pátému duelu. „Nejsme jeden zápas od vyřazení, ale tři zápasy od postupu,“ shrnul vinohradské uvažování brankář Jiří Buchta.

„Teď v neděli rozhodla kvalita v zakončení. Zveme všechny naše příznivce v sobotu od 17:30 hodin na Vinohrady a věříme, že nám pomohou,“ řekl trenér SKV Michal Pazdera. „V Praze nás nečeká nic lehkého,“ odtušil i trenér Pardubic Miroslav Janovský.

Sokol Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:4 (2:1, 0:0, 4:3)

Branky: 18. Miroslav Daněk, 19. Ivo Teichman, 41. Jaromír Lisa, 45. Tomáš Matys, 57. Michal Janeček, 60. Filip Bahník - 13. Josef Mareš, 52. Boleslav Kytka, 53. Jan Svoboda, 60. Lukáš Lanc. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 222.

Sestava: Weissgärber - M. Mareš, Záň, Votruba (C), Houra (od 50. navíc Lanc), Dolejš, Králík, Raiter - Piňos, Smutný, Gregor - J. Mareš, Svoboda, Zezulka (od 43. navíc Kytka). Trenéři: Michal Pazdera, Vilém Svoboda a Pavel Doubek.