SKV žádné body z České Lípy neveze

Vinohrady si připsaly druhou porážku za sebou. České Lípě podlehly na jejím hřišti 2:7.

Bez několika hráčů základní sestavy (Jan Buchta, Lukáš Lanc, Jiří Mikšovský, Stanislav Zezulka nebo i dlouhodobě zraněný Jaromír Votruba) se florbalistům SKV poslední zápas v kalendářním roce 2012 nepovedl.

Po první třetině sice Pražané vedli 2:1 a vypadalo to, že jim svědčí hluboce defenzivní taktika, která sice domácí nechávala kombinovat na polovině SKV, ale dva povedené výpady znamenaly branky Josefa Mareše a Michala Smutného.

Jenže když v polovině zápasu domácí útočník Tichý poprvé poslal Českou Lípu do vedení, ráz utkání se úplně změnil. Nováček první ligy vyhrál druhou třetinu poměrem 4:0 v podstatě rozhodl o svém vítězství. Naopak SKV si téměř nevytvořilo žádnou šanci, a když už, tak střela letěla vedle, nebo do připraveného gólmana Ponomareva. Neujal se ani samostatný únik, který nedokázal přesně zakončit Jan Králík.

Ve třetí třetině zmar hostů pokračoval. Ani vysunutý forčeking k šancím a natož gólům nevedl, naopak reprezentant Štěpán Slaný v přesilovce upravil na 6:2 a vyhnal brankáře Jirku Buchtu z branky. Jeho náhradník Dušan Václavík pak o chvilku později ještě inkasoval sedmou branku, čímž se gólově uzavřel nepovedený páteční večer SKV.

Podle statistik, které si vedl pozorovatel hostů na tribuně zaplněné českolipské haly, vystřelili domácí za zápas celkem 115 ran, z nichž 45 letělo na branku. Naopak počet střeleckých pokusů SKV, které mířily na ruského reprezentačního brankáře Ponomareva, se jen přiblížil k 20...

„Děkujeme divákům za skvělou atmosféru. Dnešní zápas nám bohužel nevyšel ve všech směrech,“ okomentoval utkání trenér SKV Michal Pazdera. „Byli jsme po celý zápas aktivní a věřili ve vítězství. Na výkonu soupeře se zřejmě podepsala marodka,“ podotkl domácí kouč Jiří Stožický.

Florbalisté SKV se po vánoční přestávce do programu 1. ligy vrátí 5. ledna zápasem ve Znojmě.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - TJ SKV 7:2 (1:2, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Jansa (Jeřábek), 27. Slaný (Jansa), 30. Tichý (Slaný), 33. Mach (Slaný), 38. Tichý (Slaný), 47. Slaný (Tichý), 50. Jansa (Jeřábek) - 3. J. Mareš (Smutný), 5. Smutný (M. Mareš). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 200.

Sestava: Jiří Buchta (47. Václavík) - M. Mareš, Záň, Kytka, Houra - Piňos (C), Svoboda, Dolejš - Smutný, J. Mareš, Králík - Gragor, Raiter, Trčálek - Krůšek, Menhart, Pecha. Trenéři: Michal Pazdera a Pavel Doubek.