SKV znovu nadělilo Lípě osm branek

A tým mužů pokračuje ve zlepšených výkonech. Na vítězství proti České Lípě se výrazně podílel čtyřbodový Rossi, první trefu v SKV slavil Mucha.

Již od prvních chvil ve vinohradské Sokolovně bylo jisté, že hráči si mezi sebou nenechají zadarmo ani kousek prostoru na hřišti. Od zahajujícího hvizdu rozhodčích byli diváci svědky tvrdého, rychlého a kvalitního florbalu v podání obou týmů. Již ve druhé minutě se mohli prosadit českolipští, konkrétně Milan Tichý, který si však při nařízeném trestném střílení vylámal na Mrkosovi zuby. Následnou přesilovku hosté nevyužili, avšak netrvalo dlouho a účet utkání se přeci jen otevřel. První branku Vinohrad vstřelil Rossi, který s přehledem proměnil nájezd, už v páté minutě. Následovalo několik krásných akcí, ale druhého gólu se diváci dočkali až o deset minut později, kdy přesně mířil Linhart po nahrávce Gregora.

Do druhého dějství Vinohrady vstupovaly s dvoubrankovým náskokem a mohly se opřít o jistý výkon Mrkose v brance. Hosté z České Lípy se nestihli ještě oklepat a Knol už po dvaadvaceti vteřinách vytahoval míček ze sítě potřetí po dorážce Rossiho. Ve dvacáté osmé minutě měli domácí početní výhodu, tu však nevyužili a tak se hosté mohli vrhnout do útoku. Jednu gólovou akci nedovoleně překazil Rossi a Lípa měla k dispozici druhý nájezd. Ten jel sám zfaulovaný – Štěpán Slaný a s ledovým klidem snížil na 1:3 z pohledu hostů. Během tří minut Mrkos kapituloval podruhé, po skvěle umístěné střele Merlíčka a na Vinohradech se zadělávalo na drama. Chvíli klidu Sokolům poskytl ještě nově příchozí Jakub Mucha, když stylově jednou rukou přeloboval Knola a mohl slavit svůj premiérový gól v dresu SKV. Do konce druhé třetiny padly ještě dva góly na obou stranách. Z přesilovky se dělovkou prosadil Slaný a snížil tak náskok Vinohrad na jedinou branku. Proti vyrovnání byl ale nájezdový exekutor Rossi, který proměnil i druhé nařízené trestné střílení a zkompletoval hattrick.

Třetí třetina nabídla hned v úvodu vyloučení na straně Vinohrad, toho však domácí hráči využili ve svůj prospěch a navýšili skóre. Autorem branky v oslabení byl Josef Mareš, který v té samé početní nevýhodě neměl daleko i ke druhé brance. SKV si hru v pěti moc dlouho neužilo, pouhých čtrnácti vteřinách po návratu Králíka si šel odpočinout Svoboda. I toto oslabení se Vinohradům povedlo, konkrétně Michal Dolejš si z protihráčů dělal dobrý den a diváci jej za to náležitě oceňovali potleskem, ale přesto stav zůstal neměnný – 6:3 pro domácí celek. Ve 49. minutě si bývalý trenér SKV Michal Pazdera vyžádal oddechový čas, ten však jeho svěřencům nepomohl. Krásný ťukec o minutu později zakončoval Králík do prázdné branky. Sedm minut před koncem šel chladit hlavu na trestnou lavici Raiter a hosté sáhli po hře bez brankáře. To se jim vymstilo – Králík se pustil do hromady kliček před brankou i za brankou, zamotal hlavy všem českolipským hráčům a posléze zakončil do prázdné branky. Kosmetickou úpravu skóre zařídil Marhan a snížil na 4:8 z pohledu České Lípy. To bylo gólově vše, ale diváci mohli být ještě svědky netradičního postoje Štěpána Slaného, který se rozkročil téměř přes celé malé brankoviště a znepříjemňoval tak Mrkosovi práci. Ten si z něj ale hlavu nedělal a dvakrát jej poslal k zemi.

Po zápase jsme se zeptali nové posily SKV Jakuba Muchy, který přišel ze Startu98, na jeho pocity ze zápasu a nového týmu a na jeho první gól v barvách Vinohrad: „Ze zápasu mám dobrý pocit, kupodivu jsem ani nebyl nervózní. Na začátku to bylo docela rychlý, ale pak to celkem šlo. Myslím, že jsme si vytvořili celkem dost šancí na to, aby skóre bylo i vyšší. Za gól jsem rád, ale hlavní je, že jsem mohl pomoci týmu k vítězství. Samotný gól bych popsal tak, že mi to Luky (Gregor pozn. red.) strčil po lajně, chtěl jsem si to vzít do středu, ale trochu mi to ujelo, pak jsem to měl už na dlouhou ruku, tak jsem do toho plácl a naštěstí to tam spadlo. Škoda, že jsem neproměnil ještě další šance, co mi tam kluci naservírovali, na tom musím ještě zapracovat. Kluci mi pomáhali, abych se do toho dostal, takže z týmu mám dobrý pocit. Jsou tady lidé, kteří něco chtějí a taky pro to něco dělají, takže super. Taky jsem rád, že jsem dostal prostor, ale vím, že musím na sobě pracovat, abych se zlepšoval a byl pro tým prospěšnější.“

TJ X3M SKV - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 8:4

Branky a nahrávky: 5. Rossi, 16. Linhart (Gregor), 21. Rossi, 34. Mucha (Gregor), 40. Rossi, 43. Mareš (Rossi), 50. Králík (Dolejš), 53. Králík (Mareš) - 30. Slaný, 33. Merlíček (Slaný), 39. Slaný (Tichý), 55. Marhan (Jirsa). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Diváci: 183.

Sestava SKV: Mrkos – Lanc (C), Rossi, Záň, Raiter, Houra, O. Stuchlík – Mareš, Králík, Smutný – Linhart, Mucha, Gregor – Svoboda, Z. Stuchlík, Dolejš – Řeháček, David. Trenér: Jan Pazdera.