SKV zvládlo dramatickou koncovku a postupuje do osmifinále poháru

Podruhé za sebou museli hráči SKV dotahovat ve třetí třetině náskok soupeře. V zápase s Budějovicemi dokonce čtyřikrát prohrávali, při power play však srovnal Menhart a v prodloužení rozhodl Houra.

Vinohrady odjížděly do Budějovic k zápasu 4. kola Poháru České pojišťovny dosti oslabeny. Chyběli z různých důvodů kapitán Jarda Votruba, Michal Mareš, Michal Smutný, Honza Buchta a Bolek Kytka. Kapitánskou pásku tak navlékl Jirka Mikšovský.

SKV vstoupilo do zápasu dobře, po první třetině vedlo 3:1. Ve druhé třetině musel Sokol čelit hned čtyřem vyloučením. Soupeř však skóroval paradoxně při hře pět na pět, dokázal dokonce otočit vývoj zápasu, Vinohrady však vždy náskok soupeře dotáhly a díky druhé trefě Mikšovského v tomto střetnutí se opět dostaly do jednogólového vedení 6:5.

Třetí dvacetiminutovku začali stejně jako tu druhou lépe domácí. Sokolové opět dopláceli na svou nedisciplinovanost, tentokrát už v oslabení inkasovali a tři minuty před koncem byl stav 8:7 pro domácí. SKV odvolalo gólmana a v dramatickém závěru při hře v šesti srovnal Kuba Menhart. Krutý obrat pro domácí štíry dokonal v prodloužení Ondra Houra, který tak korunoval svůj povedený výkon, v průběhu utkání si totiž připsal ještě další dvě asistence.

Dařilo se také Kubovi Záňovi, který vstřelil dvě branky. „Bylo to hodně vydřené vítězství, ale díky našim zkušeným hráčům jsme dokázali zápas otočit v náš prospěch,“ hodnotil zápas nejmladší člen týmu. Zamyslel se i nad tím, zda týmu chyběli zmiňovaní hráči. „Nechci říkat, že by úplně chyběli, ale myslím si, že bychom to s nimi neměli tak složité. Tato situace však může nastat kdykoliv v sezoně,“ dodal Kuba Záň.

FBC Štíři České Budějovice - TJ SKV 8:9 (1:3, 4:3, 3:2 - 0:1) po prodloužení

Branky a nahrávky: 6. Havelka (Hejplík), 25. Malý (Farka), 30. Farka (Staněk), 31. Jung (Havelka), 37. Hrdý (Tomšíček), 42. Havelka, 45. Kudláček (Tomšíček), 58. Malý - 2. Záň (Houra), 11. Zezulka (Mikšovský), 17. Mikšovský (Houra), 34. J. Mareš (Dolejš), 37. Záň (Menhart), 40. Mikšovský, 46. Zezulka (J. Mareš), 59. Menhart (Dolejš), 65. Houra. Rozhodčí: Kučera, Štěcha. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 115.

Sestava SKV: Václavík - Houra, Lanc, Dolejš, Gregor, J. Mareš - Piňos, Svoboda, Záň, Mikšovský (C), Zezulka, Raiter, Menhart, Trčálek, Pecha. Trenéři: Michal Pazder a Vilém Svoboda.