Skvělá otočka! Sokolové v Brně zabrali a vyhráli 5:4 v prodloužení

Dlouho to vypadalo, že sokolové na hřišti brněnského Hattricku sérii porážek nezlomí. Jenže závěr patřil Vinohradským. Nejprve na začátku třetí části snížil Zbyněk Stuchlík, v 56. minutě obstaral vyrovnání Lukšá Gregor a v prodloužení rozhodl o triumfu SKV Michal Strachota. Vinohrady zapsaly čtvrtou výhru v aktuálním ročníku Livesport Superligy.

Duel 22. kola nejvyšší soutěže se ale pro Pražany vyvíjel zprvu hodně špatně. Na konci druhé minuty zaskočil vinohradskou obranu i brankáře Šantoru nához Šimona Hronka. V 11. minutě si na střed seběhl Jonáš Kůra a míček s přehledem umístil do sítě. Smolnou třetinu hostů korunoval pár vteřin před sirénou dalším dalekonosným pokusem Filip Horák.

Vinohradští se oklepali až ve druhé polovině utkání. Duel plný gólů z dálky okořenil svou trefou také kapitán SKV Ondřej Stuchlík. Sokolové vycítili šanci a za chvíli se prosadili znova. Milan Bína krásnou přihrávkou oslovil volného Jana Fialu a ten potvrdil svou střeleckou formu z předchozích střetnutí. Stíhací jízdu Vinohrad přibrzdil další úspěšný zásah domácíh. Trefil se Lukáš Jalový.

Pak už ovšem úřadovali pouze svěřenci koučů Kotlase a Bouši. Po dobře rozehrané standardní situaci se trefil Zbyněk Stuchlík a vyrovnání čtyři minuty před koncem třetího dějství trefil od mantinelu prudkou ránou Lukáš Gregor. V prodloužení si s hostující defenzivou pohrál Michal Strachota a vystřelil svému týmu druhý bonusový bod. SKV porazilo Hattrick 5:4.

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře a museli jsme sestavu stáhnotu na deset lidí. Naštěstí se nám podařilo dostat se do tempa a plnit pokyny. Více jsme šli do brány a výsledkem byl obrat,“ ohlédl se za dramatickým duelem trenér SKV Michal Kotlas. V dalším utkání se sokolové už ve středu 3. února představí na hřišti Pardubic.

FBŠ Hattrick Brno – TJ Sokol Král. Vinohrady 4:5 (3:0, 1:2, 0:2 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 2. Ši. Hronek (Dvořák), 11. J. Kůra (Ondráček), 20. Horák (Kostka), 35. Jalový (Brom) – 32. O. Stuchlík (Z. Stuchlík), 34. Fiala (Bína), 42. Z. Stuchlík (O. Stuchlík), 56. Gregor (Klápa), 61. Strachota. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Hráno bez diváků.

Sestava SKV: Šantora - O. Stuchlík (C), Gold, Lanc, Svoboda, Jelínek, Paštika - Fiala, Z. Stuchlík, Procházka - Klápa, Strachota, Hartman - Hájek, Bína, Gregor. Trenéři: Kotlas, Bouša.