Skvělý výkon na Chodově! Sokolové zvítězili nad dosud neporaženým celkem 5:3

Historický okamžik pro vinohradský florbal! SKV vůbec poprvé v historii vyhrálo nad Chodovem v základní hrací době. Stalo se tak po perfektním obratu. Tři góly zařídili právě bývalí hráči Chodova Ondřej Plíhal a Ivan Pergler.

Domácí šli podle papírových předpokladů do vedení jako první. Tomáš Sýkora postupoval s míčkem a nakonec se rozhodl vypálit. Jeho pokus zapadl do sítě. Sokoly nakoplo vyrovnání těsně před přestávkou. Ondřej Plíhal posunul míček na Zbyňka Stuchlíka, ten krásně našel volného Ivana Perglera a bývalý hráč Chodova srovnal na 1:1.

Po první pauze Klavs Araks vyvezl balonek na útočnou polovinu a připravil gól pro číhajícího Ondřeje Plíhala. Domácí následně využili zaváhání v hostující rozehře a valili se do únika sami dva na gólmana. Nabídnutou situaci zužitkoval Marek Vávra. Po dvou třetinách šli přesto do kabiny spokojenější Vinohradští. Daniel Gärtner od mantinelu překvapivě vypálil na zadní tyč a míček krásně zapadl do branky.

Stejný útok pak zařídil další branku hostů. Tomáš Gärtner prostrčil balonek do brankoviště, kde se zjevil pohotový Daniel Keller. VInohradští šli dokonce do tříbrankového trháku. Ve 44. minutě zapomněla chodovská obrana na Plíhala, ten si zpracoval dlouhý pas od Jana Procházky a bekhendovou kličkou zvýšil na 5:2. Chodov už dokázal pouze snížit, po rychlé sérii přihrávek se trefil Marek Matoušek.

Vinohradští už si výhru vzít nenechali, Chodov za tři body porazili poprvé v historii (jedna výhra se zrodila v prodloužení) a připravili pražskému rivalovi první porážku v sezoně. „Naprosto odmakaný zápas z naší strany, už po první třetině to bylo 7:5 na střely, kdo by to byl řekl. Jsem šťastný za celý tým,“ přiznal dvougólový kat Chodova Ondřej Plíhal.

„Zápas se musel divákům líbit. Bylo to atraktivní utkání plné šancí a osobních soubojů. Jsme rádi, že jsme získali tři body. Dodržovali jsme pokyny, které jsme si dali. To se nám úplně nedařilo proti Spartě, takže jsme na tom celý týden pracovali,“ ohlédl se za čtvrtou výhrou v sezoně kouč SKV Jan Kapucián. Další zápas sehrají Vinohradští v neděli 22. 10., kdy doma v sokolském derby vyzvou Pardubice.

Florbal Chodov – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Sýkora (Ondrušek), 29. Vávra (Komárek), 49. Matoušek (Ondrušek) – 20. Pergler (Z. Stuchlík), 24. Plíhal (Araks), 33. Z. Stuchlík (Keller), 42. Keller (T. Gärtner), 44. Plíhal (Ja. Procházka). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 191.

Sestava SKV: Křepelka - Jan Procházka (C), Araks, Jiří Procházka, Čuda, Trojáček, Pražák - Pergler, Z. Stuchlík, Plíhal - Keller, D. Gärtner, T. Gärtner - Švejda, Pužman, Horák - Hájek. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.