Slovan Havířov podruhé v sezoně zaskočil Vinohrady

Ani ve druhém vzájemném utkání nedokázali sokolové vyzrát na havířovský Slovan a na domácí půdě padli v rámci 25. kola 1. ligy mužů 2:5. Stejným výsledkem skončilo i první měření sil na hřišti soupeře. Sokolové nedokázali zastavit třígólového Smetáka a nevyzráli na brankáře Buroňe.

Vstup do zápasu byl z obou stran velmi vlažný a jak Vinohrady, tak Havířov se zprvu nikam netlačily. Skóre v 9. minutě po chybě ve vinohradské rozehrávce otevřel Smeták, kterého k tomu vybídl v situaci dva na jednoho Gregor. O chvíli později stejná dvojice obstarala i druhý gól hostů. Gregor nahodil míček na branku, Smeták ho lehce tečoval a Dejmal si s tímto pokusem neporadil.

Dvougólové vedení vydrželo hostům jen chvíli. O pár vteřin poté totiž natáhl z dálky Rychetník a míček přišpendlil pod horní tyčku. To bylo v první třetině vše, jednogólový náskok si do druhé dvacetiminutovky odnášeli Havířovští. Ti se ani v prostředním dějství vůbec nikam nehnali. Hra neměla skoro žádné tempo a Slovanu, který do Prahy přijel pouze se 13 hráči do pole, tyto okolnosti nahrávaly.

Jediný gól ve druhé třetině zaznamenal opět Smeták, který tak zkompletoval hattrick. I na třetí trefu mu nahrál Gregor. Hra se více rozhýbala až v závěrečné části. V jejím úvodu vstřelil kontaktní zásah Linhart a byla to podobná střela, jakou vyslal v první části Rychetník. Buroň proti ní neměl nárok. Jinak ale mladý brankář Slovanu držel naděje svého týmu nad vodou.

Vinohradští několikrát sahali po vyrovnání. Ve velké šanci se ocitli Hanák nebo Pecha, ale ani jeden z nich nedokázali usměrnit míček do sítě. A tak se při hře bez brankáře prosadili opět hosté. Sokolové už hráli vabank a zkoušeli hru v šesti, jenže Skácel zachytil míček a gólem na 4:2 rozhodl o výhře Slovanu. Pátý gól si pak hráči SKV po následném buly vstřelili sami.

Sokol doma prohrál se Slovanem Havířov 2:5 a v závěrečném zápase 1. ligy vyzve Karlovy Vary. Šance na vylepšení aktuálně šesté pozice stále ještě je.

TJ SKV - TJ Slovan Havířov 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Rychetník (Zezulka), 45. Linhart (Lanc) - 9. Smeták (J. Gregor), 11. Smeták (J. Gregor), 33. Smeták (J. Gregor), 60. Skácel, 60. vlastní. Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:0. Diváci: 77.

Sestava SKV: Dejmal - Máca, Jelínek, D. Záň, Lanc (C), Rychetník, Š. Raiter - Dolejš, Zezulka, Pecha - Linhart, Hanák, Beran - J. Záň, Skřivánek, Hájek. Trenér: Michal Pazdera.