Slušný výkon na hřišti Bohemians! Ladies po boji prohrály 3:7

V den státního svátku se Ladies představily na pražské Děkance, kde se utkaly s domácími Bohemians. V první a třetí třetině uhrály Vinohrady s "klokany" remízu, rozhodla tedy nepovedená prostřední perioda. SKV prohrálo po pěkném boji 3:7.

Sokolky měly skvělý vstup do utkání. Aneta Tvrzníková se protlačila až před branku a nadvkrát překonala Jitku Omelkovou v bráně Bohemians. 1:0 pro SKV! Vinohrady se pak úspěšně bránily až do 12. minuty. Za ruku seděla na trestné lavici Vejvodová a domácí hráčky v přesilovce rozjely slušnou kombinační hru, na jejímž konci byla Poláková - 1:1.

Druhá třetina patřila bohužel domácímu celku. Vinohrady měly mnoho zisků, ale nedokázaly toho plnohodnotně využít. Několikrát mohly hráčky SKV uhánět samy na branku, ale předfinální fázi chyběla kvalitní přihrávka. A tak padaly míčky do opačné brány. Během necelých čtyř minut dala Bohemka čtyři góly.

V polovině utkání snížila po pěkné střele Barbora Vavřinová a dala sokolkám ještě naději na dobrý výsledek. Vzápětí přidala šestou branku domácích Kalecká, ale i tak si SKV nadále vytvářelo slušné příležitosti.

Snaha hostujícího týmu se vyplatila na začátku třetí dvacetiminutovky. Natálie Bartošová se dostala do dobré pozice a střelou pod břevno snížila na 3:6. Byla tak odměněna za bojovný a velmi solidní výkon. Naneštěstí pak přišel další dvouminutový trest pro SKV za hru rukou a silná přesilovková lajna domácích početní výhodu znovu využila.

Více branek už nepadlo, SKV prohrálo na půdě Bohemians 3:7, po výprasku od Chodova ovšem přišlo velké zlepšení jak ve hře dozadu, tak ve hře na útočné polovině. Škoda neproměněných šancí a nevyužitých příležitostí k rychlému přechodu do útoku. V sobotu čeká Ladies v domácí sokolovně Jičín!

FbŠ E.P. Bohemians - TJ SKV 7:3 (1:1, 5:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Poláková (Bočanová), 26. N. Havlíková (Poláková), 26. Patakyová (Slavíková), 29. Semeráková (Zittová), 29. N. Havlíková (Kalecká), 33. Kalecká (Poláková), 49. Hyršlová (Bočanová) – 2. Tvrzníková, 30. Vavřinová (Honzová), 45. Bartošová (Sladkovská). Rozhodčí: Kapr, Tichý. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 155.

Sestava SKV: Vyrobíková - Lingová, Honzová (C), Sladkovská, Šádková - Jarešová, Vejvodová, Tvrzníková - Vavřinová, Bartošová, Dobisíková - F. Kutnarová, Bartůňková, Zelníčková. Trenér: Boleslav Kytka.