Sokol přetlačil Pardubice a ve finále Memoriálu vyzve Chodov

Vinohrady v dalším napínavém střetnutí na Memoriálu Honzy Civína porazily Pardubice o gól 7:6 a mohou se těšit na večerní finálový souboj s domácím Chodovem.

SKV letos v rámci první ligy sehrálo hned šest vzájemných utkání s Pardubicemi. Stejný soupeř čekal na Vinohradské i v semifinále Memoriálu Honzy Civína. Pardubičtí včera prolétli skupinou a do play off šli z prvního místa.

Lepší vstup do zápasu ale měly Vinohrady. Neuteklo ani prvních 30 vteřin zápasu a Honza Svoboda poprvé rozvlnil síť. Pardubice pak zabraly a vývoj zápasu otočily ve svůj prospěch. Střeleckou formu však měl Lukáš Lanc, který dvěma přesnými trefami vrátil Vinohrady zpátky do zápasu.

Přetahovaná o postup pokračovala. SKV již ve skupině zažilo dramatické tahanice o vítězství a ne jinak tomu bylo i nyní. Další vyrovnání přinesla střela Ondry Houry. Bohužel však pár vteřin před druhou sirénou Pardubičtí opět udeřili a po 40 minutách tak vedli 5:4.

SKV hned v úvodu poslední části srovnalo zásluhou Svobody a o malou chvíli později poslal Vinohrady se štěstím po sérii odrazů do vedení Honza Kapucián. SKV hrálo svižný a kombinační florbal, který přinesl ovoce. Další branku vstřelil agilní Ondra Houra.

Pardubice v posledních minutách přidaly a stihly snížit. Samotný závěr zápasu se jim ovšem nevydařil. Vinohradští skvěle kombinovali a poslední dvě minuty skoro nepustili svého soupeře k balonku. SKV už si těsný náskok udrželo a od pěti hodin večer vyzve domácí Chodov ve finále turnaje!

TJ SKV - Sokol Pardubice 7:6 (2:3, 2:2, 3:1)

Branky SKV: 1. Svoboda (Mareš), 13. Lanc (Mareš), 25. Lanc (Svoboda), 32. Houra (Kovářík), 44. Svoboda, 45. Kapucián, 50. Houra.

Sestava SKV: Václavík - Lanc, O. Stuchlík, Roletzký, Chvátal, Kovářík, Houra - Z. Stuchlík, Svoboda, Mareš - Raiter, Králík, Linhart - Gregor, Špaček, David - Smutný, Kapucián. Trenéři: Jan Pazdera, Vilém Svoboda a Martin Hovořák.