Sokol rozstřílel Českou Lípu

Vinohrady si připsaly druhou výhru v letošní sezoně. O všechny body obraly ve čtvrtek večer ambiciózního nováčka z České Lípy, kterého porazily 12:6.

Sokolové vlétli do zápasu s obrovským odhodláním. Na časomíře svítil čas 6:25 a domácí vedli už 3:0. Nejprve se skvěle představila nová akvizice na straně Vinohrad Honza Králík a vstřelil svou první ligovou branku za SKV. Čtyři minuty po něm zakončil rychlou přesilovkou kombinaci přesným zásahem Vojta Trčálek, pro něhož to byla také premiérová ligová trefa v dresu Vinohrad. A skvělý nástup domácích zpečetil hodně horkou dělovkou Ondra Houra.

Česká Lípa se poprvé prosadila až v deváté minutě, vzápětí ale SKV opět odpovědělo, Honza Králík vstřelil již svůj druhý gól v utkání. Jenže domácí v závěru třetiny trochu polevili v koncentraci, naopak Lípa přitlačila na pilu. Dvě branky znamenaly pro hosty návrat do zápasu.

První třetina byla jediná, ve které SKV dokázalo s Českou Lípou držet krok v počtu střeleckých pokusů. Ve zbytku zápasu už byli hosté jednoznačně střelecky aktivnější a Dušan Václavík si díky tomu připsal hned 38 úspěšných zákroků.

I druhá třetina byla bohatá na branky a příležitosti. Hosté otočili vývoj zápasu, z vedení se ale neradovali dlouho. Branky Pepy Mareše, Jirky Mikšovského a Honzy Buchty znamenaly definitivní obrat. V závěru třetiny ještě navýšil náskok domácích po další tvrdé ráně Ondra Houra.

Utkání bylo velice tvrdé, ale rozhodčí se nebáli vylučovat na obou stranách. Hned třikrát skončil na trestné lavici reprezentant Štěpán Slaný. Ve třetí třetině byly Vinohrady jednoznačně lepší a také produktivnější. Fantastický výkon stvrdil hattrickem Ondra Houra a SKV zvítězilo 12:6.

TJ SKV - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 12:6 (4:3, 4:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 2. Králík (Smutný), 6. Trčálek (Piňos), 7. Houra (Votruba), 13. Králík (Smutný), 29. J. Mareš (Mikšovský), 32. Mikšovský (Dolejš), 35. Jan Buchta (Václavík), 39. Houra (Záň), 44. J. Mareš (Mikšovský), 45. Piňos (Trčálek), 51. Houra (Votruba), 58. Jan Buchta - 9. Jansa (Vondráček), 14. Tichý, 17. Tregner (Slaný), 26. Jirsa (Procházka), 28. Tichý (Slaný), 54. Slaný (Motejzík). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 200.

Sestava SKV: Václavík - Votruba (C), Houra, Dolejš, Kytka, Lanc, M. Mareš, Gregor - Piňos, Svoboda, Jan Buchta - J. Mareš, Zezulka, Mikšovský - Králík, Smutný, Záň - Trčálek. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.