Sokol v generálce na Czech Open nestačil na Otrokovice

Mužské áčko Vinohrad si na předvečer Czech Open naplánovalo další přípravný zápas, tentokrát s extraligovými Otrokovicemi. Bohužel dokázalo vzdorovat pouze třetinu.

SKV začalo utkání dobře. Drželo míček častěji na florbalkách, ale nevyužilo toho k žádnému gólu. A protože se nedokázali prosadit ani Otrokovičtí, první třetina skončila bez branek. Ve druhé třetině protrhl střeleckou smůlu Standa Zezulka, když využil skvělé křížné přihrávky Bolka Kytky. Pak však Otrokovice využily všech svých větších šancí a skóre otočily na 1:5.

Přestože to byl přátelský zápas, bylo utkání hodně tvrdé. Rozhodčí museli několikrát udělovat dvouminutové tresty. Ve třetí třetině už nejprve hosté zvýšili na rozdíl pěti branek, vzápětí se však  podařilo snížit Pepovi Marešovi po skvělé individuální akci. Otrokovice pak ještě dokázaly vstřelit sedmou branku a uzavřely gólový účet zápasu.

TJ SKV - Panthers Otrokovice 2:7 (0:0, 1:5, 1:2)
Branky: 24. Zezulka, 48. J. Mareš.
Sestava: Šmolík (41. Jiří Buchta) - Lanc, Záň, Gregor, Houra, Votruba, Dolejš, Šaroch - Kytka, Zezulka, J. Mareš - Jan Buchta, Chroust, Menhart - Raiter, Svoboda, Mikšovský - Smutný, Pecha. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.

Na Czech Open míří i junioři, v přípravě je prověřily dva kvalitní celky

Na turnaji Czech Open nastoupí také tým našich juniorů. Hned ve skupině na něj čekají týmy Sparty, švédského Helsingborgu a Havlíčkova Brodu.

Sokol jde do turnaje s velmi mladou sestavou. Z ročníku 93, který je na turnaji brán ještě jako juniorský, nastupuje pouze Gusta Ondrejčík, pro kterého budou tyto zápasy už jistě poslední v juniorské kategorii. Naopak se v sestavě objeví pár hráčů ročníku 97. To jsou kluci, kteří ještě loňskou sezonu hráli v kategorii starších žáků! Oporou týmu bude Kuba Záň, který se v loňské sezoně pravidelně objevoval i na soupisce mužského A týmu a věříme, že dodá jinak mladému kádru potřebné zkušenosti.

Junioři trénují společně s dorostenci již od začátku srpna. Mají tedy za sebou potřebné seznámení s florbalem po letní pauze a trenéři mohou pokračovat v taktické přípravě na novou sezonu. Příprava na Czech Open obsahovala i dva přátelské zápasy. V pondělí muži „B“ předčili mladý tým a nadělili jim velký gólový příděl. V úterý pak nastoupili junioři proti Chodovu a ani v tomto zápase nedokázali vzdorovat technicky vyspělejšímu mužstvu. Tým tedy měl spoustu času na zkoušení a teď už se vrhne do boje. První zápas začíná ve čtvrtek od 9:40 na Kotlářce.