Sokolové dlouho drželi s Vítkovicemi krok, definitivně rozhodla až 3. třetina

Dlouho to pro Vinohradské vypadalo na hřišti lídra superligové tabulky nadějně. Sokolové srovnali na 2:2, na 3:3 a ve druhé třetině také na 4:4. Jenže pak inkasovali gól do šatny a ve třetí části už nedokázali domácím plnohodnotně konkurovat. Z Dubiny tak v 11. kole Livesport Superligy odjeli s porážkou 5:10.

Na první trefy se čekalo do 13. minuty. To se Vítkovičtí prosadili dvakrát v rychlém sledu, když se zapsali do statistik Adam Delong a Ondřej Sidunov. Sokolové na tyto dva rychlé direkty zvládli zareagovat. Oliver Gold jen pár vteřin po druhé inkasované brance vyběhl s míčkem zpoza branky a překvapil brankáře Součka pokusem na bližší tyč. O chvíli později bylo srovnáno. Hosté skvěle rozehráli standradní situaci, na jejímž konci byl zakončující Lukáš Gregor.

Vítkovice se ještě jednou v úvodním dějství dostaly do vedení. I na tento zásah ale sokolové našli bleskovou odpověď. Strachota vyvezl míček skoro přes celé hřiště, předložil ho Martinu Skřivánkovi a ten skóroval. Stejný scénář se opakoval ještě jednou ve druhé třetině. Za domácí skóroval po nekompromisní ráně Čonka-Skyba. Vinohradští poté zabojovali, konkrétně Hájek přenechal balonek Vnukovi, ten ho přihrál volnému Zbyňku Stuchlíkovi, který se z dobré pozice nemýlil.

Klíčový okamžik z hlediska dalšího vývoje přišel minutu před koncem. Marek Bräeur zamířil od mantinelu a dal na 5:4 pro Vítkovické. Vinohradští následně ve třetí části inkasovali další dvě branky, neproměnili trestné střílení a ke zvratu už jim nepomohl ani zásah kapitána Ondřeje Stuchlíka. Ostravané si nakonec připsali tři body po výřhe 10:5. Pěti góly se na výhře podílel domácí kanonýr Adam Delong. Poslední duel v tomto kalendářním roce sehrají sokolové v sobotu od 16 hodin na hřišti Otrokovic.

1. SC TEMPISH Vítkovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 10:5 (3:3, 2:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 13. Delong (Šindler), 13. Sidunov (Hubálek), 16. Delong (Šindler), 30. Čonka-Skyba (Sladký), 40. Bräuer (Čonka-Skyba), 48. Delong (Gattnar), 51. Delong (Nehera), 59. Delong, 60. Matejčík (Hubálek), 60. Bräuer (Sladký) – 14. Gold (Cabejšek), 15. Gregor (Strachota), 18. Skřivánek (Hartman), 39. Z. Stuchlík (Vnuk), 57. O. Stuchlík (Procházka). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Hráno bez diváků.

Sestava SKV: Šantora - Fiala, Lanc, O. Stuchlík (C), Vnuk, Jelínek, Čuda - Strachota, Skřivánek, Hartman - Z. Stuchlík, Bína, Procházka - Gold, Cabejšek, Gregor - Hájek. Trenéři: Kotlas, Bouša.