Sokolové kladli v Boleslavi odpor do poslední minuty

Ještě v páté minutě druhé třetiny to bylo 0:0. Sokolové se i poté, co se Mladá Boleslav dostala v zápase 17. kola Livesport Superligy do vedení, drželi dlouho na dostřel, na body ovšem proti velkému favoritovi nedosáhli. Také ve druhém měření sil s úřadujícím mistrem ale vyloženě nepropadli a i přes početnou marodku odehráli ve středočeském městě solidní utkání.

Až do 26. minuty museli diváci v Mladé Boleslavi čekat na první gól utkání, střelou na blížší tyč se prosadil Jan Natov. O chvíli později sokolové dokázali srovnat. Po bleskové akci se prosadiL Daniel Gärtner. Boleslavští šli ještě před druhou přestávkou znovu do vedení. Po dalším prudkém pokusu se od mantinelu prosadil Adam Hemerka.

Vinohradští bránili poctivě a dařilo se jim zblokovat spoustu střel soupeř. Na teč Milana Tomašíka ale nestačili. Domácí poprvé v duelu odskočili o dvě branky. V závěru výhru Středočechů potvrdili zásahy do opuštěné branky Patrik Suchánek a Marek Korych, mezi tyto dva góly vklínil snižující trefu Lukáš Gregor, který tečoval střelu navrátilce ze zahraničí Štěpána Čudy.

SKV tak prohrálo 2:5. „Kluky bych chtěl pochválit. Do Mladé Boleslavi jsme přijeli v oslabené sestavě, zastihla nás totiž viróza. Prohra mrzí, na druhou stranu nám to ukázalo, na čem máme pracovat,“ načal trenér Jan Kapucián své hodnocení utkání 17. kola Livesport Superligy.

I přes porážku se jedná o solidní výsledek, o který se velkou měrou zasloužil výborně chytající brankář Blumbergs. „Roberts pomohl hodně. Určitě bych chtěl vyzdvihnout i výkon domácího gólmana Lukáše Bauera, který zařídil, že jsme dnes dali jen dva góly,“ mrzela kouče slabá produktivita SKV. Právě na ní budou chtít sokolové do další části sezony zapracovat.

Florbal Mladá Boleslav – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 26. Natov (Tomašík), 37. Hemerka (Pěnička), 49. Tomašík (Natov), 59. Suchánek, 60. Korych (L. Bauer) – 29. D. Gärtner (Kužel), 60. Gregor (Čuda). Rozhodčí: Sýkora. Tkáč. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 272.

Sestava SKV: Blumbergs - Kellermann, Jan Procházka, Jiří Procházka, Hartman (C), Čuda - Švejda, Kužel, Pinkas - D. Gärtner, T. Gärtner, Pergler - Horák, Blažej, Gregor. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.