Sokolové odjíždějí z České Lípy za vyrovnaného stavu

Vinohradští v sobotu ovládli úvodní zápas semifinálové série s Českou Lípou 7:4. V neděli však doplatili na špatný vstup do utkání a nakonec museli skousnout porážku 5:8. Série bude pokračovat příští víkend.

Den odpočinku a borci z Vinohrad už byli opět na cestách, tentokráte se vydali na sever Čech do České Lípy, kde bylo jasné, že se určitě nebude hrát žádný florbal v rukavičkách!

První třetina začala možná trochu dost oproti očekávání velmi opatrně, soupeři se spíš oťukávali a žádné velké příležitosti příliš nebyly vidět. Avšak přeci jen aktivnější byli borci z SKV, kteří po deseti minutách měli na kontě již sedm střel, oproti nim Lípa pouze jednu! Vinohradským se stále nedařilo žádnou z šancí proměnit, a tak přišlo v čase 13:15 probuzení od Jirky Nováka, který dostal domácí do vedení! Celý zbytek třetiny přinesl ještě pár šancí na obou stranách, ale brankáři si své svatyně pohlídali!

Úvod druhé třetiny byl pro SKV mnohem lepší, hráči byli aktivnější a začalo se jim dařit i v zakončení. Nejdříve v čase 21:47 švihnul zápěstím Michal Dolejš a srovnal na 1:1! A o necelých třicet vteřin později ho po výjezdu na střed a krásnou střelou k tyči podpořil i Honza Králík (1:2). Na další gól se čekalo necelých deset minut. To se o slovo přihlásil Honza Svoboda, který se z otočky nad nohu českolipského brankáře nemýlil (1:3)! Na další branku se opět nečekalo příliš dlouho, ani ne minutu, z dálky napřáhl Martin Rossi a nedal brankáři šanci (1:4). Vinohradský expres se gólově rozjel, ale bylo potřeba stále myslet i na obranu, uběhlo lehce přes třicet vteřin a balónek si na středu srovnal Štěpán Slaný, který svou dělovkou propálil Weissgarbera (2:4). Česká Lípa hrála jako opařená horkým čajem. Do konce třetiny stačil ještě v čase 36:01 vstřelit po dorážce gól Michal Smutný a Vinohradští tak mohli jít do druhé přestávky spokojeni za stavu 2:5!

Třetí třetinu začínala Lípa ve čtyřech, a SKV tak mohlo zatlouct další hřebíček do českolipské rakve, šance byly, avšak bohužel bez gólového účinku. I po přesilovce se Vinohrady tlačily do branky, další gól to zatím ale stále nepřinášelo. Naopak v čase 44:35 se ke slovu dostal Štěpán Slaný a prokázal, že ani baseball mu není cizím sportem (3:5)! Lípa po gólu ožila a snažila se tlačit na branku SKV, vše bylo marné, buď obrana vše pohlídala, nebo zasáhl dobře chytající Weissgarber! Čas 49:44 a na řadu se dostalo opět SKV, k balónku se dostal Michal Smutný a krátkým švihem zápěstí dostal svůj tým do vedení 3:6. Vinohradští borci se v závěrečné desetiminutovce nechali zbytečně dvakrát vyloučit a dali tak Lípě ještě šanci na vyrovnání. Lípa proměnila naštěstí pouze druhou přesilovku a snížila na 4:6. Lípa nabitá adrenalinem zkoušela hru v šesti a tlačila se za vyrovnáním. K balónku se ve svém obranném pásmu dostal Linhart a téměř přes celé hřiště polil českolipské hráče studenou sprchou, do prázdné brány zvýšil na 4:7, a leč Lípa ještě i poté zkoušela hru v šesti, tak skóre se již nezměnilo a Vinohrady mohly slavit první výhru a vedení v sérii 1:0!

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - TJ X3M SKV 4:7 (1:0, 1:5, 2:2)

Branky a nahrávky: 14. Novák (Tichý), 34. Slaný (Tichý), 45. Slaný (Vnuk), 56. Procházka (Slaný) - 22. Dolejš (Rossi), 23. Králík (Zezulka), 33. Svoboda (Dolejš), 33. Rossi (Dolejš), 37. Smutný (Houra), 50. Smutný (Gregor), 57. Linhart (Z. Stuchlík). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 354.

Sestava SKV: Weissgärber – Rossi, Lanc (C), Houra, Raiter, Zezulka, O. Stuchlík – Svoboda, Dolejš, Z. Stuchlík – Mareš, Smutný, Gregor – Linhart, Králík, Mucha – Kytka, Záň. Trenér: Jan Pazdera.

Druhé utkání začalo úplně v jiném tempu než to první, Českolipští zařadili úplně jiný převodový stupeň, ovšem Vinohrady zjevně nechaly zařazeno stejně jako v sobotu. O první gól se stejně jako v prvním utkání postarala Česká Lípa a šla do vedení 1:0. Tentokráte však Lípa neponechávala nic náhodě a za minutu a půl slavila druhý gól! Vinohradští byli jako opaření, a leč měli mnohem více střel než soupeř, tak gól to stále nepřinášelo. Naopak v čase 9:52 nařídili rozhodčí trestné střílení pro Lípu. Do branky na nájezd vystřídal Weissgärbera Mrkos a proti němu se postavil nikdo jiný než Štěpán Slaný, který provedl svůj typický nájezd, který je však, co se týče provedení, téměř dokonalý a zvýšil tak na 3:0 pro svůj tým! I nadále šance byly na obou stranách, ale SKV se nic nedařilo, herně to byl obrovský výpadek a Lípa z toho pouze těžila šance a bohužel také góly, již čtvrtý přidal Milan Tichý a stav byl 4:0 pro Lípu! Zbytek třetiny se dohrál bez gólu a SKV se mělo v šatně nad čím zamýšlet.

Avšak druhá třetina začala stejně jako ta první. Šance byly sice na obou stranách, ale góly přidávala pouze Lípa! Nejdříve v čase 25:56 zvýšil na 5:0 Procházka a pouze o patnáct vteřin později zvýšil na 6:0 Novák, to už SKV donutilo ke změně a do brány se postavil Mrkos. Změna brankářů velký impuls do týmu ale nepřinesla, v čase 31:22 nechali vinohradští na středu úplně osamoceného Tichého a ten se nemýlil (7:0). V čase 35:34 se konečně o slovo přihlásilo také SKV a po krásném krosu od Rossiho se Králík nemýlil (7:1). Po zbytek třetiny si brankáři nenechali za svá záda padnout již žádný balónek, a tak se šlo do šaten za nelichotivého stavu 7:1.

Třetí třetina začala z pohledu SKV určitě aktivněji a vypadalo to, že by mohly padat i nějaké góly do branky České Lípy! V čase 42:24 nádhernou střelou od půlky snížil Lukáš Lanc a vypadlo to, že by se SKV mohlo nadechnout k florbalovému zázraku. Na další branku se však čekalo dalších deset minut, Lípa zodpovědně bránila, také tyčky byly zjevně dost dobře postavené a všechny šance Lípy, kterých ve třetí třetině nebylo již tolik, zneškodnil Mrkos v bráně, který se zjevně rozhodl, že za svá záda žádný balónek už prostě nedostane! V čase 52:35 si SKV vzalo oddechový čas a poté se šla rozehrávat standardní situace na půlku České Lípy, s tou hráči naložili velice pěkně  a Svoboda celou akci zakončil gólem (7:3). Poslední nádech na obrat a šlo se do šesti, Vinohradští tlačili, bohužel v čase 54:43 Slaný vyhodil na prázdnou branku SKV, kterou sice netrefil, ale poté se balónek odrazil od zadního mantinelu rovnou na čepel Merlíčka, který se nemýlil a zvýšil na 8:3 pro domácí. SKV se rozhodně nevzdávalo a stále se snažilo hrát v šesti a dát další góly, veškerý tlak byl umocněn vyloučením Slaného v čase 58:38, přesilová hra byla bleskově využita Honzou Svobodou, který snížil na 4:8. A pořád bylo pro co hrát a Vinohrady se tlačily do brány, uběhlo pouze devět vteřin a Standa Zezulka snížil na 5:8! Tato korekce výsledku však byla bohužel poslední, a SKV se tak do Prahy vrací za stavu série 1:1.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - TJ X3M SKV 8:5 (4:0, 3:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 5. Marhan (Slaný), 6. Marhan (Vnuk), 10. Slaný, 16. Tichý, 26. Procházka (Motejzík), 27. Novák (Vnuk), 32. Tichý (Karel), 55. Merlíček (Slaný) - 36. Králík (Rossi), 43. Lanc (Svoboda), 53. Svoboda (Linhart), 59. Svoboda (Dolejš), 59. Zezulka (Králík). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 264.