Sokolové potvrdili formu na domácím hřišti! Svitavám vstřelili osm branek

Po první třetině to sice bylo 1:1, pak se ale Vinohradští rozjeli a nakonec slaví vysokou výhru 8:1. Proti Svitavám zaznamenali už třetí vítězství na domácí půdě a celkově čtvrté v nové prvoligové sezoně.

Utkání 5. kola načali hráči SKV lépe. Hájek v páté minutě využil zaváhání ve svitavské rozehrávce a svým prvním gólem ve vinohradském áčku poslal domácí do vedení. Jenže hosté na konci úvodní třetiny vyrovnali a sokolové tak odcházeli do šatny s rozpačitými pocity.

Ty rázně utnul výborný vstup do prostředního dějství. Nejprve po fantastické přihrávce Dominika Záně uklidil míček do sítě Kapucián. Po chvíli se prosadil Hartman a svůj premiérový zásah za áčko si připsal také Blažej. SKV tak rázem vedlo 4:1.

Ve zbytku utkání už domácí tým kontroloval své vedení a ještě ho dokázal navýšit o další čtyři trefy. Tři body v utkání zaznamenal Kapucián, dva góly vsítil Hartman a bilanci 1+1 po proměněném trestném střílení zkompletoval Pecha. Dvěma gólovými asistencemi se blýskl Dominik Záň.

„Největším pozitivem je, že jsme do utkání mohli zapojit všech 18 hráčů, z toho tři hráče ročníku 2000,“ připomenul kouč Michal Pazdera tři naděje Vojtěcha Mácu, Pavla Hájka a Šimona Duška v sestavě Vinohrad. SKV je na druhé příčce 1. ligy a za prvním Litvínovem zaostává pouze o skóre.

TJ SKV - FBK TJ Svitavy 8:1 (1:1, 4:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Hájek (Pecha), 21. Kapucián (D. Záň), 24. Hartman (Skřivánek), 27. Blažej (D. Záň), 30. Hanák (Kapucián), 44. Hartman (Kapucián), 46. Rychetník (Dolejš), 55. Pecha - 18. Zach (O. Pakosta). Rozhodčí: D. Bezucha, M. Bezucha. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 56.

Sestava SKV: Černý - Jelínek, Máca, O. Stuchlík, D. Záň, Rychetník, Š. Raiter - J. Záň, Hartman, Skřivánek - Blažej, Kapucián, Hanák - Beran, Pecha, Dolejš - Winkler, Dušek, Hájek. Trenér: Michal Pazdera.