1522_TV_derby_Sparta.JPG

Sokolové prohospodařili tříbrankový náskok a v TV derby se Spartou prohráli

Vinohradští vedli v televizní dohrávce 11. kola Tipsport Superligy nad Spartou 3:0, přesto neberou z utkání ani bod. Sparta totiž dokázala duel otočit ve svůj prospěch a nakonec vyhrála 6:4. Do Rieger arény si na derby našlo cestu 455 diváků!

Sokolové měli jako již tradičně letos povedený vstup do utkání. V osmé minutě Jelínek natáhl z dálky a gólman Sparty Beneš si srazil míček do sítě. Na konci třetiny bylo na domácí lavičce ještě o něco veseleji. Skřivánek zpoza branky chytře posunul míček na nehlídaného Hartmana a ten střelou na bližší tyč zvýšil na 2:0.

Sparťané se ve druhé třetině tlačili do zakončení, ovšem v brance SKV se dařilo Petru Weissgärberovi a několikrát mu pomohla také branková konstrukce. Ve 27. minutě tak přišla trefa na opačné straně hřiště. Ťukes první vinohradské lajny zakončil nekompromisní ranou Hanák a dal domácím už tříbrankový náskok!

Hosté se poprvé trefili až v polovině utkání. Rychle rozehranou standardku z rohu proměnil v gól po střele od mantinelu Slovinec Košir. Stejný hráč pak ve 38. minutě vstřelil kontaktní branku a jen o 44 vteřin později vyrovnal bývalý hráč SKV Kareš, který si úspěšné poradil v samostatném úniku.

Vyrovnané skóre však pořád Vinohradským zajišťovalo možnost poprat se o pěkný výsledek s lídrem tabulky. Ovšem úvod třetího dějství se sokolům nevydařil. Přísně nařízené trestné střílení využil Křenek a ve 44. minutě Košir zkompletoval hattrick.

Sokolové už čtyři minuty před koncem zkusili hru v šesti, ale hned v jejím úvodu přišla chyba v rozehrávce, Garčar posunul míček na Ujhelyiho a ten zvýšil na 6:3. Vinohradští ještě dostali šanci hrát přesilovku a první gól v početní výhodě v letošní sezoně si následně po svižné a přesné kombinaci připsal Ondřej Stuchlík. Gólem na 4:6 stanovil konečné skóre.

„První polovina zápasu se nám vydařila. Kompaktní obrana a dobře vyřešené situace na útočné polovině nám zajistily překvapivé vedení. Po stažení sestavy nám soupeř zle zatápěl. Bohužel jsme na změnu v tempu nedokázali správně zareagovat. Pozitivem jsou dvě ubráněná oslabení a výkon brankáře Weissgärbera,“ zhodnotil zápas trenér Michal Pazdera.

„Děkujeme soupeři za férový zápas. Speciální dík patří divákům. Bylo úžasné zahrát si před takovou kulisou. Zveme je také na další domácí zápas, který odehrajeme v pátek s Otrokovicemi,“ pochválil ještě kouč diváky. Páteční duel je na programu od 20 hodin v Rieger aréně.

TJ SKV - ACEMA Sparta Praha 4:6 (2:0, 1:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 8. Jelínek (Gregor), 20. Hartman (Skřivánek), 27. Hanák (Linhart), 57. O. Stuchlík (Z. Stuchlík) – 30. Košir (Garčar), 38. Košir (Křenek), 39. Kareš (Svatoš), 42. Křenek (TS), 44. Košir (Garčar), 56. Ujhelyi (Garčar). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 455.

Sestava SKV: Weissgärber - Hanák, O. Stuchlík (C), Vnuk, Jelínek, Houra, Lanc - Linhart, Z. Stuchlík, Svoboda - Skřivánek, Hartman, Gregor - J. Záň, Rossi, D. Záň. Trenér: Michal Pazdera.