Sokolové se dlouho proti mistrovi drželi, nakonec ale prohráli 2:6

Ještě 15 minut před koncem ztráceli Vinohradští na úřadujícího šampiona české nejvyšší soutěže pouze jeden gól. Pak Mladá Boleslav stvrdila svůj triumf dalšími čtyřmi zásahy a nakonec si z Rieger arény odvezla tři body za výhru 6:2. Dvakrát se za SKV prosadil kapitán Ondřej Stuchlík. Další zápas sehrají sokolové za týden, kdy se představí na hřišti Sparty.

Mladá Boleslav měla od začátku jasnou střeleckou převahu, ale domácí se i díky dobrému výkonu brankáře Musila, který v létě na Vinohrady dorazil právě z města automobilů, drželi. První gól přišel ve 12. minutě, kdy Tadeáš Chroust vystihl špatnou rozehrávku domácích a otevřel střelecký účet utkání. Ve 27. minutě se Boleslavští prosadili po další ztrátě Vinohrad. Tokoš velmi rychle vyvezl míček na útočnou polovinu a Šebek neměl se zakončením brejku problém.

Sokolové přesto zápas nevzdávali. Tentokráte to byl domácí Fiala, jenž zachytil přihrávku soupeře, krásnou zadovkou oslovil Ondřeje Stuchlíka a kapitán SKV skvěle zakončil. Vinohradští byli na dostřel až do 47. minuty. Pak Boleslav přidala další dvě branky a pro domácí hráče už bylo těžké něco s výsledkem učinit. Ondřej Stuchlík svou druhou trefou ještě vykřesal plamínek naděje, který ale hosté dvěma góly v poslední minutě definitivně zahasili.

Úřadující mistr tak v Rieger aréně vyhrál 6:2. „Podali jsme výkon, za který se nemusíme stydět. Dvě třetiny jsme ztráceli na Boleslav jenom jeden gól. Samozřejmě soupeř asi nehrál úplně dle svých představ. A my jsme dobře bránili a chodili do brejků. Fantasticky nám zachytal brankář. Je škoda, že jsme do třetí třetiny nevstoupili lépe,“ zhodnotil zápas 12. kola Livesport Superligy kouč David Bouša. Sokolové zůstávají v tabucle na 10. příčce.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Florbal MB 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 34. O. Stuchlík (Fiala), 57. O. Stuchlík (V. Kopecký) – 12. Tadeáš Chroust, 27. Šebek (Tokoš), 47. Curney (Gruber), 49. Do. Beneš (Šebek), 60. Do. Beneš (Tokoš), 60. J. Bína (Curney). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 62.

Sestava SKV: Musil - O. Stuchlík (C), Čuda, Horák, Ježek, Paštika, Šolaja - Fiala, Z. Stuchlík, Procházka - Klápa, Máca, Kopecký - Hájek, Pinkas, Švejda - Gregor. Trenéři: Kotlas, Bouša.