Sokolové v Edenu prohráli s Bohemians 2:6

Vinohrady v dohrávce 9. kola Tipsport Superligy padly ve sportovní hale pražské Slavie 2:6 s Bohemians. Na utkání dorazil úctyhodný počet 921 diváků. Sokolům se utkání nevydařilo a gólově se začali prosazovat až od konce 2. třetiny.

Zatímco v předešlých zápasech měli sokolové vždy dobrý nástup do utkání, tentokráte to byl soupeř, který šel jako první do vedení a od začátku určoval tempo. Ve třetí minutě ještě vinohradská obrana dokázala domácího útočníka Kolstrunka zablokovat, o minutu později už se však posila z Ústí prosadila.

V 15. minutě klokani vykombinovali vinohradskou obranu a Patrik Šebek neměl problém uklidit míček do odkryté branky. Na začátku druhé části šli domácí do tříbrankového vedení. Krebner vybídl křížnou přihrávkou Zezulku a ten se trefil do šibenice.

SKV se začalo prosazovat až na konci druhé části a bylo to paradoxně v oslabení. Kapitán Ondřej Stuchlík po individuální akci překonal domácí obranu a vstřelil první gól svého celku. V polovině závěrečné dvacetiminutovky sice zvýšil náskok domácích Čihák, ale hned vzápětí dokázal snížit zpět na rozdíl dvou gólů po standardní situaci Jelínek.

V závěru Vinohradští zkoušeli hru v šesti, ale na dostřel se nedostali. Naopak ještě dvakrát inkasovali a nakonec derby s Bohemians prohráli 2:6. Další utkání čeká sokoly za týden v pondělí, kdy se v rámci dalšího televizního utkání představí na hřišti Pardubic.

„Zápas byl o pohybu, počtu zakončení a jeho kvalitě. Dnes to z naší strany nebylo dobré. Víme, co musíme zlepšit. Bohemce děkujeme za zápas a především za příležitost odehrát zápas před takto báječnou kulisou,“ ohlédl se za utkáním kouč Vinohrad Michal Pazdera a neopomenul velkou návštěvu.

FbŠ Bohemians - TJ SKV 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. Kolstrunk (Čihák), 15. Šebek (Kieler), 23. Zezulka (Krebner), 50. Čihák (Forman), 56. Krebner (Růžek), 57. Kolstrunk – 38. O. Stuchlík, 50. Jelínek (Z. Stuchlík). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 921.

Sestava SKV: Mazák - Hanák, O. Stuchlík (C), Jelínek, Lanc, Vnuk, Houra, D. Záň - Svoboda, Z. Stuchlík, Linhart - Gregor, Hartman, Rossi - J. Záň, Šimík, Harnesk - Hájek, Dolejš. Trenér: Michal Pazdera.