Sokolové v pražském derby s Black Angels vítězní!

Vinohrady zvládly derby s Black Angels a z Čakovic si odvezly všechny tři body. Dvěma góly se o to postaral útočník Jan Kapucián. SKV tak má ze čtyř zápasů devět bodů a v tabulce 1. ligy je na druhé příčce.

Sokolové vstoupili do zápasu lépe a v 17. minutě otevřel gólový účet utkání Ondřej Rychetník. Na začátku druhé části to navíc bylo už 2:0 pro hosty. Black Angels pak dokázali srovnat, když se mimo jiné prosadil také bývalý hráč SKV Jakub Renčín.

Rozhodující náskok si tak Vinohradští vytvořili až v prvních patnácti minutách třetí části. Nejprve v přesilovce zamířil přesně Skřivánek. Pak se z výběhu prosadil Kapucián a stejný hráč o nedlouho později ještě neproměnil trestné střílení.

Sokolové sice nevyužili ani následnou přesilovku, ale těsně po jejím vypršení přidal pátou branku SKV kapitán Ondřej Stuchlík. Domácí v závěru při hře bez brankáře dokázali skóre ještě zkorigovat, ale vítězství Vinohrad v poměru 5:4 už nezvrátili.

„Fyzicky náročný zápas, který pro nás nakonec dopadl šťastněji. Musím pochválit famozní výkon Martin Dejmala v bráně, který nás celé utkání držel,“ okomentoval cenné vítězství kouč týmu Michal Pazdera.

Black Angels - TJ SKV 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 31. Renčín (J. Hněvkovský), 36. Nekola (Halama), 60. Nachtmann (Pícha), 60. Renčín (Havránek) - 17. Rychetník (Beran), 26. Kapucián (Jelínek), 43. Skřivánek (Dolejš), 49. Kapucián (Hartman), 55. O. Stuchlík (Skřivánek). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1.

Sestava SKV: Dejmal - O. Stuchlík (C), Máca, O. Rychetník, D. Záň, Jelínek, Š. Raiter - Hartman, J. Záň, Blažej - Hanák, Pecha, Kapucián - Hájek, Dolejš, Beran. Trenér: Michal Pazdera.