Sokolové zvládli duel s Ostravou a zůstávají třetí

Vinohrady po porážce ve Znojmě na domácí půdě zabraly. Především v první polovině utkání se prezentovaly slibným výkonem a nakonec porazily MVIL Ostravu 8:4. V tabulce tak setrvají na třetí příčce s tříbodovou ztrátou na první Black Angels.

Vinohradští zaznamenali skvělý vstup do utkání. Už ve čtvrté minutě poslal domácí do vedení Burian. A zanedlouho to bylo o dva góly, Skřivánek nahrál do jasné pozice Zavadilovi, který neměl problém zvýšit na 2:0.

Soupeř však poté snížil a diváci pak dlouho čekali na další gól, druhá část ovšem nakonec patřila domácímu celku a především Jaromíru Lisovi. Ten vymyslel svým spoluhráčům dvě gólové nahrávky a sokolové tak odcházeli do šaten za pohodlného stavu 4:1.

Jenže domácí ve třetí třetině začali domácí kupit chyby a soupeř se dostal zpátky do hry. V 51. minutě to po dvou brankách Tesárka bylo rázem 4:3. Následovala vyvedená pětiminutovka Vinohrad.

Postupně se prosadili Hanák, Hartman a Lisa a o třech bodech bylo rozhodnuto. Hosté ještě snížili, následně neproměnil samostatný nájezd Dominik Záň a 15 vteřin před koncem zasadil Ostravanům do prázdné branky osmý úder skvěle hrající Lisa, který v utkání celkově nabral pět kanadských bodů.

Vinohrady vyhrály 8:4 a i nadále se drží v kontaktu s čelem prvoligové tabulky. Příští týden sokolové nehrají, utkání 10. kola s Českou Lípou se bude dohrávat až ve čtvrtek 10. listopadu.

TJ SKV - 1. MVIL Ostrava 8:4 (2:1, 2:0, 4:3)

Branky a nahrávky: 4. Burian (Pecha), 6. Zavadil (Skřivánek), 36. Hanák (Lisa), 38. Zavadil (Lisa), 54. Hanák (Vnuk), 57. Hartman (Lisa), 59. Lisa (Vnuk), 60. Lisa (Zavadil) - 17. Dombrovský (Tesárek), 45. Tesárek (Robenek), 51. Tesárek (Robenek), 60. Robenek (Cabiš). Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:2. Diváci: 62.

Sestava SKV: Dejmal - O. Stuchlík (C), Vnuk, Lanc, D. Záň, Totzauer, Suchý, Kučera - Hartman, Hanák, Lisa - Skřivánek, Zavadil, J. Záň - Burian, Pecha, Mikšovský. Trenér: Martin Hovořák.