785_IMG_8262.JPG

Sokolské derby pro Pardubice

Pikantní souboj mezi Sokolem Pardubice a Vinohrady nepřinesl až takové drama, jaké se mohlo očekávat. Zozulákovi a Teichmanovi se hold na půdě SKV daří.

Celé utkání bylo pro Vinohrady jako špatný sen. Když to mám hodnotit takhle zpětně, tak pořád moc nevím, kde byla chyba. Domácí si vytvářeli tlak a hráli více s balonkem, Pardubice ale zřejmě pochopily smysl florbalu – dát více gólů než soupeř.

Jako první se do tabulky střelců zapsal v desáté minutě Bahník. Již tento úvodní gól padl z protiútoku. Domácí na své útočné polovině ztratili míček po krosové nahrávce a Pardubice dvěma jednoduchými nahrávkami přešly celé hřiště. Jak jednoduchá věc to je, ukázal o dvě minuty později Zozulák. Akce jako přes kopírák a to nebyla ani poslední. Aby se ale neřeklo, že Pardubice umí „jen“ brejky, zakončoval Zozulák o pár minut později krásně secvičenou rozehrávku od domácí střídačky. Vinohradským to ale pořád jako varování nestačilo. Studená sprcha byla asi pořád ještě na jejich vkus moc teplá (aby taky ne, když jsou zvyklí se o letní přípravě v Sokolovně sprchovat ledovou vodou, že ano). SKV totiž čelilo v 17. minutě oslabení. To ale netrvalo dlouho, jelikož hostům stačilo pouhých 25 vteřin na ukončení Stuchlíkova trestu. A kdo se pod to podepsal? Nikdo jiný než dvojice Teichman – Zozulák.

Druhá perioda začala úplně stejně jako ta první. Pardubice vyhrály vhazování, míček po několika vteřinách ukořistily Vinohrady a usadily se v útočném pásmu. Pak přišla špatná nahrávka, nedorozumění a já nevím co ještě a Pardubice se okamžitě hnaly do útoku. Nebýt Weissgärbera v brance, nevím, nevím, jak by to vypadalo. Obrana byla vyloženě děravá a s osamoceným Zozulákem, který si jen tak mimochodem ve 28. minutě zkompletoval hattrick, nemohl prostě nic moc dělat. V polovině zápasu dostalo SKV početní výhodu. S tou ale nenaložili zdaleka tak dobře, jak to už párkrát předvedli. Bína si připsal dvě střely z totožného místa a nikdo se nemohl divit, že Levínský se zívnutím míčky chytil. V největší šanci se v samotném závěru přesilovky ocitl Rossi, se smutným zaúpěním diváků ale nastřelil pouze tyčku. Rossi se ale přece jenom dokázal prosadit později. Pěkně s rozmyslem dokázal z velkého brankoviště přišpendlit míček pod břevno a ukázal tak, že Levínský přeci jenom jde prostřelit. Radost z tohoto okamžiku domácím ale netrvala příliš dlouho. Náskok pěti branek Pardubicím vrátil svým gólem Šťastný.

2 třetiny, 29 střel, 1 gól. Najděte, kde je chyba.  SKV však v ostřelování Levínského ani zdaleka neskončilo. To jim bylo ale prd platné. Jednoduchost gólu jim totiž opět předvedl Zozulák. Představte si situaci – Vinohrady zuřivě kombinují na útočné polovině. Nahrávají si, kudy se dá (občas i nedá, na to má copyright Zbyněk Stuchlík, který prostě musí mít na těch míčkách GPS). Diváci v polospánku vzdychají och a ach, nad krásami kombinací SKV… Pak ale přijde špatná nahrávka. Která se samozřejmě objeví jednou za 50 nahrávek. A potom tu je Zozulák, který trestá. Nic složitého hosté nevymýšlí. Prostě nahrávka, nahrávka, gól. Další šanci snížit dostaly Vinohrady ve 48. minutě. Jejich druhá přesilovka v utkání byla úspěšnější – klasickou schovanou točenou od Gregora našel Levínský až za svými zády. A pak se stala taková hezká věc :) Dominik Záň, jakožto nejmladší z celého vinohradského týmu, očividně pochopil, jak je vlastně děsně jednoduché dát gól. Linhart zachytil jednu z pardubických nahrávek po mantinelu a posouval na startujícího Záně. Ten měl k ruce hned dva spoluhráče, ale vzal to na sebe a udělal dobře. Natáhl ke střele a z pěkné vzdálenosti dokázal vymést pavučinky v Levínského brance. Hezčí první gól v Superlize vstřelit asi nemohl. Kdo by očekával nějaké drama nebo zázrak, mohl být zklamán. Ke konci utkání byl vyloučen Štěpán Raiter, Pardubice ale nebyly tak nebezpečné, jako ve své první přesilovce. V oslabení dokonce hrozil Bína, který chtěl nahrávat na Zbyňka Stuchlíka. Jeho nahrávku nedovoleně v jakémsi skluzu zastavil Ďopan  a síly se na hřišti vyrovnaly. Hra 4 na 4 se více povedla SKV, Zbyněk Stuchlík netradičně nekličkoval, nenahrával, ale střílel a zvládl upravit na poněkud mírnějších 4:7. Domácím posléze nepomohla ani hra bez brankáře a museli tak před Pardubicemi sklonit hlavy.

Nezastavitelná dvojice Zozulák – Teichman se společně podepsala pod 5 branek a Levínský pochytal neuvěřitelných 39 střel. K tomu už není moc co dodat…

TJ Sokol Královské Vinohrady - Sokol Pardubice 4:7 (0:4, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 37. Rossi (Skřivánek), 50. Gregor (Rossi), 52. Záň D. (Linhart), 55. Stuchlík Z. (Gregor) - 10. Bahník (Junek), 13. Zozulák (Teichman), 15. Zozulák (Teichman), 17. Teichman (Zozulák), 28. Zozulák (Teichman), 38. Šťastný (Oubrecht), 46. Zozulák (Dlesk). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 130.

Sestava SKV: Weissgärber – Raiter Š., Stuchlík O., Gregor, Bína (C), Stuchlík Z. – Rossi, Raiter M., Baudisch, Zavadil, Skřivánek – Zezulka, Záň D., Králík, Linhart, Hanák – Kareš, Záň J., Kroupa. Trenér: Martin Hovořák.