Souboj o Vltavu a Prahu

Druhý den po fantastické výhře mužského A týmu nad mistrovskými Vítkovicemi, kterou Bičizz zhlédly na vlastní oči, se sešly k vlastním zápasům v pražských Radlicích.

Čekali je dva naprosto protikladní soupeři, alespoň co se umístění v tabulce ligy týče. První souboj mělo ženské Béčko odehrát proti Kralupům, které se dosud krčily na samém chvostu, druhý naopak sliboval vyrovnanou partii s dobře známými Panthers. Případné výhry nad oběma celky by znamenalo jasné upevnění vedoucí pozice a příjemné očekávání blížících se listopadových výjezdů do Králova Dvora. I proto byl nemocemi sužovaný tým doplněn o hráčky Anetu Tvrzníkovou a Danu Valáškovou z áčkové soupisky a juniorku Mirku Novákovou, navíc na svůj debut v pražském dresu čekala nová posila z Českých Budějovic Eliška Šillerová.

FBC KRALUPY NAD VLTAVOU vs. TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B 0:4

Protože se minulý turnaj osvědčil výběh před prvním zápasem, i nyní na něj došlo a i nyní vedl k rychlému otevření skóre: ve druhé minutě se prosadila právě budějovická posila Eliška. Ranních výběhů se tedy pravděpodobně Bičizz již nezbaví, nesou své ovoce. Přestože mezi oběma týmy zela poměrně značná propast mezi prvním a posledním místem, skóre se opět měnilo až ve druhé třetině. Ve vlastním oslabení se podařilo zakončit „áčkové“ dvojici Tvrzníková-Valášková. Až závěrečné dějství přineslo klid v podobě čtyřbrankového vedení po trefách Elišky a Moniky Petřekové, která ve spolupráci s Anetou předvedla, jak se hrálo „za starých časů SKV“. Mezi střelce se mohla zařadit ještě Mirečka Nováková, když po kralupském faulu v oblasti jejich velkého brankoviště rychle a ze správného místa rozehrála Lenka Hrdinová a Mirka rozvlnila síťku za soupeřovou brankářkou. V tu chvíli tam ale přiběhl vzdálenější rozhodčí a nařídil zopakování volného úderu, protože „soupeřova zeď stála moc blízko.“ Kapitánčiny protesty, že pak měl gól platit, nebo měla být vyloučena jedna hráčka ze zdi za nedovolenou vzdálenost, nebyly vyslyšeny. Těžko říct, proč se nepodařilo Bičizz zopakovat výsledek jako s Kobylisami. Možná proto, že takové skóre se podaří jednou za život. Často se stává, že při hře s výrazně slabším soupeřem se tým přizpůsobí jejich výkonu, ale v neděli to nebyl tento případ. SKV chtělo, snažilo se, tlačilo, ale spousta střel letěla mimo (nebudeme jmenovat, že, Dádo) nebo byla zblokována. Tři body jsou však doma a to se počítá.

Branky SKV: 2. Šillerová (Petřeková), 22. Tvrzníková (Valášková) O, 27. Šillerová (Tvrzníková), 29. Petřeková (Tvrzníková).

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY B vs. FBC PANTHERS B 3:1

S žádným jiným pražským týmem nepojí SKV taková rivalita jako s Pantherkami. Již od nadstavbové části druhé ligy v roce 2012 se vzájemnými souboji jako červená nit táhne pantherské domnělé příkoří a sokolská snaha jim naopak dokázat, že si tehdejší postup do první ligy zasloužily, i když pravidla byla mírně diskutabilní. Každý zápas tak slibuje boj až na krev, sokolskou snahu o kombinační hru a pantherské brejky. A byly to právě protiútoky, které se soupeři v jejich domovské hale na Radlicích nedařilo proměňovat – buď končily na vynikající Zuzce Pokutové, která místy v brance snad i čarovala, byly zblokovány, nebo jednoduše šly mimo. On to vlastně tak trochu byl zápas gólmanek: Zuzka toho vychytala opravdu hodně, ale to, co předváděla soupeřova Dresslerová, nemělo obdoby. Z branky vytáhla několik jasných gólů, kolikrát už letěly ruce ve žlutých dresech nahoru, ale míček za jejími zády neskončil! Jen jí mohou Pantherky děkovat za slušné skóre, opravdu všechna čest. U všech třech sokolských branek byla Aneta, jak se na pořádnou posilu sluší a patří, nejprve asistovala ve druhé třetině Monče, aby o šest minut později sama navyšovala na 2:0. Ve třetí třetině si po lobíku z obrany soupeřovu gólmanku položila a snad i očima míček do branky dotlačila. Kosmetickou změnu skóre dvě minuty před koncem provedla protivníkova Šebestová, když se Pantherkám konečně povedlo přečíslení 3 na 2. Na obou týmech byla vidět snaha hrát až na doraz, zápas dozajista naplnil očekávání toho nejlepšího, co třetí liga nabízí. Myslím, respektive doufám, že pro šest přítomných diváků nebyla tato hodina jistě promarněným časem.

Branky SKV: 14. Petřeková (Tvrzníková), 20. Tvrzníková (Šillerová), 28. Tvrzníková.